"לא להגיע לכותל עד להודעה חדשה"

האדמו"ר מגור, העומד בראש אחת החסידויות הגדולות בישראל, הורה לחסידיו באופן חריג ודרמטי שלא לפקוד את הכותל המערבי עד להודעה חדשה. מנגד, הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, דווקא קרא לציבור המתפללים להגיע במהלך שמחת תורה, לקיים את מצוות החג ולהתפלל לשלום הפצועים

הכותל המערבי, השבוע (חדשות 2)

מחלוקת בין הרבנים - האם לבקר בכותל במהלך החג או לא? האדמו"ר מגור, העומד בראש אחת החסידויות הגדולות בישראל, הורה אמש (ראשון) לחסידיו שלא להגיע לכותל המערבי עד להודעה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באתר "בחדרי חרדים" דווח כי ההוראה פורסמה אמש לאחר פיגוע הדקירה בעיר העתיקה, בבית המדרש הגדול של גור בירושלים, על ידי אחד ממקורביו של האדמו"ר. מדובר בהודעה חריגה ודרמטית מטעם מנהיג חרדי.

"קורא להגיע לכותל". הרב יוסף, אמש (יעקב כהן)

מנגד, הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, אמר אמש כי הוא "קורא לכל מי שיש בידו, להגיע בליל הושענא רבא ובחג שמחת תורה אל הכותל המערבי, לקיים את מצוות החג ולהתפלל לשלומם של הפצועים".

"אין לאפשר מצב בו יהודים יחששו ללכת אל הכותל המערבי", הוסיף הרב יוסף. "המצב בו יום אחרי יום דם יהודים נשפך כמים בארץ ישראל כשכל חטאם הוא היותם יהודים הוא בלתי נסבל. אני קורא לכל הגורמים הנוגעים בדבר להביא למצב בו יהודים יחושו בטוחים בכל חלק מחלקי ארץ ישראל".