הפיגוע בירושלים: נחמיה ירד לעזור, אהרון נדקר עם אשתו ובנו

הרב נחמיה לביא, בן 41 מירושלים המתגורר ליד מקום הפיגוע, שמע את הצעקות ברחוב, ירד עם נשקו לסייע - ואז נדקר למוות בידי המחבל. אהרון בנט, בן 21 מירושלים, הותקף ונרצח כשהלך עם רעייתו שנפצעה קשה ועם בנו הפעוט שנפגע קל מירי

הרב נחמיה לביא (לוי), בן 41 מירושלים, ואהרון בנט, תלמיד ישיבה בן 21 מירושלים, הם שני הנרצחים בפיגוע אמש (שבת) בעיר העתיקה בירושלים. בנו של בנט בן השנתיים נפצע קל מירי ברגלו, ואשתו נדקרה על ידי המחבל ונפצעה קשה. היא נותחה בלילה בבית החולים הדסה עין כרם ומצבה מוגדר כעת בינוני-קשה ויציב. היא מונשמת ומורדמת ביחידה לטיפול נמרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חבריו של הרב לביא מספרים שהוא שמע את הצעקות ברחוב וירד מביתו כדי לעזור לאנשים שהותקפו - ואז נדקר על ידי המחבל. הלווייתו תיערך היום ב-12:00 בהר המנוחות. הרב לביא התגורר במשך 23 שנה בעיר העתיקה. הוא הותיר אחריו, הורים, אישה ושבעה ילדים.

ירד לעזור ונרצח, נחמיה לביא (יעקב יברוב)

"נחמיה היה איש נעים הליכות, חייכן מסור ואהוב", אמר הרב שמחה קופלד, חברו. "בכל מקום שהיה צריך, היה מוכן לעזור בצורה מופלאה. גם היום כאזרח הוא שמע צעקות של אישה, ירד כדי לנסות לעזור ויד המרצח תפסה אותו".

"אנחנו גרים בעיר העתיקה מעל 35 שנים ובאופן תמידי אנחנו מבקשים שדין העיר העתיקה יהיה כמו דין ירושלים כולה", המשיך קופלד. "אנחנו בוויכוחים תמידיים עם המשטרה שרוצה למנוע חיכוך ואנחנו רוצים להראות ריבונות. אנחנו מבקשים שיוכלו ללכת בבטחה בעיר העתיקה".

בקיץ האחרון התנדב לביא לעשות קורס קציני מילואים. חבריו לקורס הביעו הערב זעזוע עמוק מהרצח: "יהודי טהור נרצח בעיר בירתנו בידי רוצח שפל ונתעב. הגיעו מים עד נפש".

הותקף עם משפחתו, אהרון בנט

הם סיפרו כי רוב חייו למד ולימד הרב נחמיה תורה במסירות. "הוא היה אמור להשתחרר מהמילואים ויצא לקורס הזה רק כדי שלא ישחררו אותו בגיל הפרישה על מנת שיוכל להמשיך לתרום לעם ישראל".

"כולו לב טהור, אדם מלא חיים ושמחה, פשטות וענווה, מתייחס לכל אדם בכבוד", ספדו החברים. "רק לעזור ולתת הוא רצה. הוא נדקר בלבו ולבנו שותת. אנו מחזקים את ידי כוחות הביטחון ובטוחים שילחמו במרצחים ובשולחיהם ביד קשה על מנת שעם ישראל לא ידע עוד צער וכאב''.