האחים סחיווסחורדר: "הזמן לא מרפא את הפצעים"

מאיר וחיה סחיווסחורדר שמעו על רצח הזוג הנקין אמש, והתמונות מלפני 14 שנים, מהפיגוע במסעדת סבארו בירושלים, צפו. הם איבדו שם את הוריהם ושלושה מאחיהם. פגשנו אותם היום

הידיעה על הירצחם של בני הזוג נעמה ואיתם הנקין ז"ל, הגיעה גם למאיר וחיה סחיווסחורדר, שני האחים שהתייתמו מהוריהם ואיבדו שלושה מאחיהם בפיגוע במסעדת סבארו בירושלים לפני 14 שנה. "זה איפשהו זורק אותי למקומות דומים", אמר מאיר לחדשות 2. "זה שונה, אבל לצערי יש בזה הרבה מהמשותף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קולו של מתן, בנם בן ה-9 של בני הזוג הנקין, קורא קדיש, צימרר את כל מי שהאזין לו. לפני 14 שנים אלו היו הם, בני משפחת סחיווסחורדר, משפחה מאותו היישוב, נריה, שעולמה חרב עליה ביום אחד.

"זה זיעזע אותי נורא", סיפרה חיה. "בקושי ישנתי. אני הייתי אז בת 8, זה בערך אותו גיל של הילד הגדול שלהם. שנינו איבדנו את ההורים באותו גיל. נורא עצוב לי. אנשים חיים בסרט שהאינתיפאדה הסתיימה, ולא - האינתיפאדה הזו ממשיכה".

למרות הגורל האכזר המשותף להם, גם בפרספקטיבה של שנים, אין למאיר וחיה מילות נחמה בשביל ארבעת הילדים הקטנים שאיבדו אמש את הוריהם. "קמים בבוקר כל יום עם התחושות הקשות האלה", העידה על עצמה חיה. "אני חושבת שהזמן לא מרפא את הפצעים. כל יום יכול פתאום לצוץ משהו שיזכיר לך את ההורים והאחים, חיים כל יום בתחושות קשות וסוג של פחד".