ראש מועצת שומרון בשביתה מול בית ראש הממשלה: "נחצה קו אדום, לא נשתוק"

כשהוא מצהיר שישבות עד שיינקטו צעדים משמעותיים, הגיע בצהריים ראש מועצת שומרון יוסי דגן לאזור שמחוץ לבית ראש הממשלה בירושלים. "אני לא חוזר הביתה אחרי הרצח, עד שרה"מ יכיר בזכויות תושבי יהודה ושומרון", הוא אמר

"אני לא חוזר הביתה אחרי הרצח". כך הצהיר היום ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שלאחר הלווית איתם ונעמה הנקין, הזוג שנרצח בפיגוע אמש, החל ב"שביתה" מול בית ראש הממשלה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דגן הגיע למקום בשעה 14:30, וציין כי הוא פותח במחאה ללא הגבלת זמן, עד שיינקטו לדבריו צעדים משמעותיים לחיזוק הביטחון והבנייה ביהודה ושומרון.

"אני לא חוזר הביתה אחרי הרצח. אתמול מבחינתנו, מבחינת עם ישראל כולו, נחצה קו אדום, ואנחנו לא נשתוק ולא נעבור לסדר היום. משפחה מאושרת הופכת במחי החלטה של רוצח אחד למשפחה שלעולם לא תחזור להיות מה שהייתה", הוא ציין.

"אני אקבע את מושבי כאן בירושלים מול בית ראש הממשלה. כאן קברנו את מתינו וכאן נשאר. כל זמן שיידרש. עד שראש הממשלה יכיר בזכויותיהם של תושבי יהודה ושומרון - לחיות ולהתפתח ויקבל על עצמו לתת תשובה ציונית הולמת לרצח הנורא הזה: בנייה וביטחון", הוא הוסיף.

הזוג שנרצח הובא למנוחות

לדבריו, את תוצאות ההסתה של הרשות הפלסטינית הוא ותושביו רואים בשטח. "במקום להגיב בעוצמה ובגאווה, הממשלה ממשיכה לקבל החלטות מפלות ופוגעניות שכל תכליתן היא לעצור את מפעל ההתיישבות, למרר את חיי המתיישבים, החלטות שמשדרות לאויבנו מסר ברור של חולשה ואולי אף גרוע מכך ומתירות את דמינו".

אלפים ליוו היום למנוחות את הזוג שנרצח אמש, לאחר שמחבלים ירו בהם למוות בזמן נסיעה, בעוד ילדיהם עדים למראות הקשים. היום, מתן, בנם הן ה-9 נשא עליהם קדיש. בהלוויה השתתף גם נשיא המדינה ראובן ריבלין.