ועדת טירקל אישרה את מינוי אלשיך למפכ"ל המשטרה

המועמד לתפקיד המפכ"ל הבא קיבל תוך שעות ספורות את אישורה של הוועדה למינויי בכירים. "שמחתי לשמוע שלוועדה לא הגיע אפילו מכתב התנגדות אחד", ציין ארדן - שיביא את המינוי לאישור סופי בממשלה

המינוי יאושר עוד היום? אלשיך

אלשיך בדרך לכיסא המפכ"ל: ועדת טירקל אישרה היום (חמישי) את מועמדותו של אלשיך, סגן ראש השב"כ, לתפקיד מפכ"ל המשטרה. "בתום דיוניה החליטה הוועדה שאין מניעה למנות את רוני אלשיך לתפקיד המפכ"ל", נמסר בהודעת הוועדה למינוי לתפקידים בכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החלטת הוועדה נמסר לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ולראש הממשלה בנימין נתניהו, וכעת דרוש אישור הממשלה כדי להשלים את המינוי. השר ארדן בירך על ההחלטה: "בכוונתי להביא את מינויו של רוני אלשיך לתפקיד המפכ׳"ל כבר בישיבת הממשלה הבאה".

ארדן, שכבר ספג אכזבה מהעיכוב של מינוי גל הירש, הוסיף: "אני בטוח שיש לרוני את כל הכישורים והניסיון הנדרש להצעיד את משטרת ישראל קדימה ולהוביל בה מהפכה של שירות לאזרח ונוכחות ברחובות שתגביר את הביטחון האישי של אזרחי ישראל".

עוד לפני האישור התייצב ארדן בוועדה וציין כי "לוועדה לא הגיע אפילו מכתב התנגדות אחד, דבר שלא קרה שנים רבות". בפני הוועדה התייצבו גם מפכ"ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו וראש השב"כ יורם כהן.

"הערכים הכריעו את החלומות"

שלשום פורסם בחדשות 2 כי אלשיך סיפר למקורביו שההחלטה לקבל את הצעתו של ארדן אחרי ביטול מועמדותו של גל הירש לא הייתה פשוטה עבורו וכללה "חיבוטי נפש רבים".

"בסופו של דבר הערכים הכריעו את החלומות", הסביר אלשיך למקורביו. מנחם לנדאו, שגייס לשב"כ את אלשיך, סיפר בתכנית "הבוקר של קשת" כי אלשיך החליט להתמנות למפכ"ל ולוותר - לפחות זמנית - על השאיפה לעמוד בראש השב"כ, בשל הערכים וחשיבות התפקיד.

ההערכה היא שהמינוי יובא לאישורה של הממשלה בישיבתה הבאה, וכי אלשיך יכנס לתפקיד כבר באמצע חודש אוקטובר. בימים הקרובים צפוי השר ארדן לזמן את שני הניצבים שלא מונו לתפקיד - בנצי סאו ויורם הלוי - כדי לשכנע אותם להישאר במשטרה. ייתכן שאף ראש הממשלה בנימין נתניהו יצטרף למאמצים הללו.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם.