סיוט במטוס: נתקעו שעות בלי אוויר

לא כך קיוו לסיים את חופשת החג 200 נוסעים בטיסת ארקיע מאמסטרדם לארץ בסוף השבוע: תקלה טכנית נדירה גרמה לשתי המראות כושלות ועיכבה את הנוסעים במשך שעות בתוך המטוס המחניק. גם בטיסה מאיסטנבול של חברה אחרת אירעה תקלה דומה. הנוסעים תיעדו את שעות ההמתנה הארוכות

אלפי ישראלים ניצלו את סוף השבוע הארוך של החג לחופשה בחו"ל, אלא שחלקם - נוסעי חברת ארקיע מאמסטרדם לישראל - סיימו אותה אתמול (שני) עם טעם מר מאוד. "ההמראה התחילה, הטייס התחיל להאיץ ואז הפסיק באמצע המסלול", סיפר אורן משה, נוסע בטיסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיווינו שהטכנאים יצליחו להתגבר על התקלה במערכת המיזוג אבל לצערנו זה לא קרה", נשמע קולו של הקברניט במטוס. "זו תקלה שאי אפשר לצאת איתה, כמובן. נאלצנו לחזור". אחרי ניסיון המראה כושל אחד, התבקשו הנוסעים לחכות במטוס.

"ניסינו להמריא וברגע האחרון הוא עצר, זה היה נורא מפחיד", סיפר תומר קראוס. "חנינו את המטוס וישבנו בתוכו שעות בלי מזגן, בלי אוויר". במשך ארבע שעות חיכו הנוסעים על המטוס ללא מיזוג. "היו שם ילדים, היה חם, לא היה אוויר", הוסיף תומר. "הם פתחו את הדלת של המטוס ואנשים עמדו בתורות כדי לשאוף אוויר".

בשלב מסוים הוחלט להוציא את הנוסעים מהמטוס. "התחילו להוציא אותנו החוצה לשרוול וגם שם היה חם", סיפרה לאה, נוסעת נוספת בטיסה. "עמדנו ועמדנו. לי יש ירך שבורה, מאוד קשה לי ואף אחד לא עזר לנו".

הנוסעים בשרוול המטוס

"תקלה טכנית מאוד נדירה"

"יש לנו תקלה, אנחנו לא מצליחים להתגבר עליה", הכריזה נציגת החברה בפני הנוסעים בשרוול. "אתם כנראה תישארו הלילה כאן, המטוס ייצא מחר, אני לא יודעת להגיד מתי". מאות הנוסעים הועברו לבית מלון אבל ב-02:00 לפנות בוקר הייתה השכמה והם חזרו לשדה עד להמראה לישראל, באיחור של כמעט יממה.

"תקלה טכנית מהסוג הזה היא מאוד נדירה", הסביר הקברניט לנוסעים. "אני מתנצל כמובן על כל מה שקרה ורוצה לאחל לכולכם חג שמח". באיסטנבול עברו כמה עשרות ישראלים חוויה דומה עם עיכוב של עשר שעות בטיסה חזרה ארצה של חברת פגסוס. עוד סוף שבוע ארוך לפנינו ואיתו מאות טיסות נוספות, בתקווה שהנחיתה בהן תהיה קצת רכה יותר.

מחברת ארקיע נמסר בתגובה: "טיסת ארקיע שהייתה אמורה להמריא אתמול מאמסטרדם לישראל התעכבה עקב תקלת מיזוג אוויר. בזמן שנדרש לתיקון התקלה עברה מכסת שעות הפעילות של צוות המטוס הקבועה בחוק. במאמץ רב אותרו בתי מלון עבור כל הנוסעים. הטיסה יצאה לישראל בבוקר מיד עם פתיחת שדה התעופה באמסטרדם ונחתה בישראל לפני הצהריים".