בלעדי: הנער שהוכה במועדון משחזר - "זה הגיוני לתת מכות כאלה בראש?"

בשיחה עם חדשות 2 משחזר ג' לראשונה את האלימות הקשה שחווה מצד המאבטחים במועדון בת"א: "ניסיתי להתגונן ואז הפילו אותי. בסך הכל רציתי ללכת לבלות, לא הייתי אמור לחזור ככה". המועדון: "חברת האבטחה פוטרה"‎‎

בלעדי: הנער שהותקף בידי מאבטחים במועדון האומן 17 מדבר היום (שלישי) לראשונה. בשיחה עם חדשות 2 הוא מספר על חילופי הדברים שגרמו לתגרה שתועדה, על המכות שחטף והחבלות שנגרמו לו. "זה הגיוני לתת לילד מכות כאלה בראש?", הוא תוהה. "בסך הכל רציתי ללכת לבלות במועדון כמו כל ילד בגילי; לא הייתי אמור לחזור ככה". בינתיים, המועדון נסגר לשלושה שבועות ומעצרם של שני המאבטחים הוארך עד יום חמישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יומיים אחרי, ג' עדיין מנסה להתאושש. "אני זוכר שהוּצאתי מהמסיבה, עשיתי ככה (מדגים תנועה של הגנה על ראשו) - והם המשיכו להרביץ לי", הוא משחזר. "כבר הכניעו אותי, לא הייתה לזה שום סיבה".  מהחקירה עולה כי המקום היה בתפוסה מקסימלית - בעוד שאלפים חיכו בחוץ כדי להיכנס. ברגע הזה, לטענת הבעלים, הוזעקה המשטרה וקצין שהגיע למקום הפסיק את המסיבה לאחר שהבין כי נשקפת למבלים סכנה ממשית.

ג' טוען כי בסך הכול ביקש לברר עם המאבטחים את סיבת הפסקת המסיבה: "בדרך לעמדה של הדיג'יי ראה אותי אחד המאבטחים. הוא הסתכל ופתאום התחיל לתפוס אותי בצוואר בצורה מאיימת. התגוננתי, יותר נכון ניסיתי להתגונן ואז הפילו אותי על הרצפה. מהרגע הזה אני לא זוכר כלום. ראיתי את הכול בסרטונים".

המאבטחים, מצידם, מספקים גרסה קצת שונה שמגובה בסרטון אחר וטוענים כי ג' הוא זה שהחל לתקוף אותם ללא שום סיבה והם אלה שניסו להגן על עצמם. אלא שפרקליטתו של ג', עו"ד ענת קאופמן, טוענת: "שום מניפולציה לא יכולה לשנות את האמת המצולמת". במקביל להליך הפלילי מתכוונת עורכת הדין קאופמן להגיש תביעה בהליך אזרחי מטעם המשפחה - נגד שני המאבטחים, חברת האבטחה והמועדון.

עו"ד ענת קאופמן

אמו של ג' עדיין מזועזעת מהאירוע: "רואים את הילד מגונן על עצמו - וכולם מכים אותו. זה לינץ'. אין מילה אחרת. על לא עוול בכפו. אתה שולח ילד לבלות. הם מאבטחים, הם אמורים לשמור על הילדים שלנו, לא לעשות לינץ' לילד. לא להגיע למצב כזה".

מ"האומן 17" נמסר בתגובה: "עקב האירוע הקשה פוטרה לאלתר חברת האבטחה המעסיקה את המאבטחים המעורבים. בשלב זה מבוצע תחקיר ונבדקים צילומים נוספים ועדים שהיו במקום.

מהמשטרה נמסר כי "עם היוודע החשד לאלימות מצד המאבטחים במקום כלפי אחד הבליינים, נעצרו המאבטחים החשודים במעורבות באירוע".