בשיא המתיחות: סיור בעיר העתיקה

יהודים, ערבים ותיירים עלו הבוקר להר הבית, שם נפרסה המשטרה בכוחות גדולים כדי למנוע חיכוכים. גם כתבנו היה שם כדי לבחון את השטח שהפך לנפיץ במיוחד בתקופת החגים

ימים סוערים עברו במהלך החג על הר הבית, בהם נרשמו עימותים אלימים בין פלסטינים לכוחות הביטחון. שלחנו את כתבנו לבחון את המצב באחד המקומות הנפיצים במזרח התיכון, שמאובטח כעת בקפידה על ידי המשטרה - מחשש להתפרצות נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות שוטרים "כחולים" ואנשי משמר הגבול נפרסו באחרונה סביב הכניסות להר הבית ובסמטאות העיר העתיקה - זאת לאחר שורה של מקרים שבהם הותקפו מתפללים יהודים שעברו במקום. המשטרה פועלת כעת ביתר שאת על מנת למנוע ככל הניתן את החיכוכים הללו.

בהר עצמו נרשם שקט יחסי, לאחר שורה של צעדי מנע שננקטו - בהם אישור כניסה לשטח מסגד אל-אקצא רק לבני חמישים ומעלה ולנשים. מדי פעם נאלצים השוטרים להתווכח עם צעירים שמנסים להיכנס אף הם, אך ללא אירועים חריגים.

עולים וזוכים? עלונים בירושלים (חדשות 2)

בהר לא מעט קבוצות מאורגנות של ישראלים מגיעות למקום, יחד עם תיירים רבים שפוקדים את השטח ללא חשש. הביקורים הללו עוברים גם הם בשקט יחסי, בין היתר בעקבות המיעוט של המתפללים במקום.

כוחות הביטחון בכוננות גבוהה (חדשות 2)

יהודים משיכים לעלות אל ההר (חדשות 2)

ובינתיים יש גם מי שמנסה לעודד צעירים יהודים לעלות לשטח ההר. בעיר העתיקה מחולקים עלונים של ארגון "בהר יראה" ובהם קריאה להצטלם על שטח ההר, להעלות את התמונה לפייסבוק ולזכות בפרסים. לא ברור אם זה מה שיצליח למשוך מבקרים נוספים, אבל השקט היחסי עשוי לשכנע אותם.