אלשיך: "הערכים הכריעו את החלומות"

ימים ספורים לפני שוועדת טירקל תדון במועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה, סגן ראש השב"כ סיפר למקורביו על ההתלבטות בדרך לקבלת התפקיד: "ההחלטה לוותה בחיבוטי נפש רבים". הירש התקשר לברך את אלשיך

התבטאות בדרך לוועדה

התבטאות ראשונה של המועמד למפכ"ל: סגן ראש השב"כ רוני אלשיך סיפר למקורביו כי ההחלטה להסכים למינוי לאחר ביטול מועמדותו של גל הירש לא הייתה פשוטה עבורו. לדבריו, ההליך כלל "חיבוטי נפש רבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בסופו של דבר הערכים הכריעו את החלומות", הסביר אלשיך למקורביו. מנחם לנדאו, שגייס לשב"כ את אלשיך, סיפר בתכנית "הבוקר של קשת" כי אלשיך החליט להתמנות למפכ"ל ולוותר - לפחות זמנית - על השאיפה לעמוד בראש השב"כ, בשל הערכים וחשיבות התפקיד.

ועדת טירקל תדון במועמדות אלשיך (Hadas Parush/Flash90)

ביום חמישי הקרוב ועדת טירקל תדון במינויו של אלשיך לתפקיד המפכ"ל. בפני הוועדה הוזמנו להופיע השר הממנה גלעד ארדן, ראש השב"כ יורם כהן ואלשיך עצמו. ההערכה היא שהמינוי יובא לאישורה של הממשלה בישיבתה הבאה, וכי אלשיך יכנס לתפקיד כבר באמצע חודש אוקטובר.

הירש ואלשיך, ארכיון (פייסבוק)

אמש (שני) פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי גל הירש, שמועמדותו לתפקיד הוסרה, התקשר לברך את אלשיך על המינוי. 

בתוך כך, בימים הקרובים יזמן השר ארדן את שני הניצבים שלא מונו לתפקיד - בנצי סאו ויורם הלוי - כדי לשכנע אותם להישאר במשטרה. ייתכן שאף ראש הממשלה בנימין נתניהו יצטרף למאמצים הללו.