"הילד יכול היה לחזור הביתה בארון"

אמו של הנער שתועד מוכה ע"י מאבטחים במועדון: "ראיתי את זה והתמוטטתי. אלה לא בני אנוש - שיישאו בתוצאות". אביו של נער אחר שהוכה: "מצאתי את הבן שלי בחוץ מדמם". אחד המאבטחים: "הבליינים היו אלימים ותוקפניים, זה לא קרה סתם"

אחרי התיעוד המזעזע של מאבטחים במועדון "האומן 17" מכים צעיר שבילה במקום, גם אחרי שנפל לרצפה, מספרים הורים שילדיהם היו במסיבה וספגו מכות על אירועי הלילה הקשה וקוראים למצות את הדין עם המאבטחים. אמו של הנער שנראה מוכה בסרטון: "הילד יכול היה לחזור הביתה בארון". בשיחה עם חדשות 2 Online משחזר אחד המאבטחים את המהומה שפרצה ואומר: "הייתה פה פשלה, אבל זה לא סתם קרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עדנה, אמו של הנער שתועד מוכה על ידי המאבטחים, מספרת על מצבו של בנה: "יש לו שטף דם ולחצים בצלעות, הוא לא מרגיש טוב". על התיעוד הקשה של התגרה האלימה אמרה: "ראיתי את זה והתמוטטתי, לא יכולתי, זיהיתי אותו ישר, כל המשפחה זיהתה שזה הוא. לעשות כזה דבר לילד?".

היא אמרה כי בנה סיפר לה שהוא רצה לדבר עם מישהו והמאבטח הדף אותו ואז הכו אותו, ממש עד אובדן הכרה. "הכי חשוב לי שהמאבטחים יישאו בתוצאות ויקבלו את העונש", אמרה האם. "בעל המועדון צריך לשאת באשמה, הוא הכניס המון ילדים".

עדנה המשיכה לתקוף במילים קשות את התנהלות המאבטחים: "אלה לא בני אנוש, זה דבר לא אמיתי. הילד יכול היה לחזור בארון הביתה. מאוד קשה לי לראות אותו. הוא חווה טראומה, הכל מעורפל. הוא ילד מצטיין, מבית טוב. איך קורה דבר כזה במדינה?".

מיכל, אמו של נער אחר שהוכה גם כן באותה מסיבה על ידי המאבטחים, אמרה: "הילד שלי הוכה עוד לפני שהתחילה המהומה וסיימנו באיכילוב. הוא חטף מכות בכל הגוף, הוא בן 17 וחצי, לפני גיוס. ממה שהוא זוכר זה שאותו הכניסו ואת החבר שלו לא ואז הוא פנה למאבטח ואמר לו שהחבר שלו בחוץ. הוא שאל אותו למה הוא לא יכול להכניס אותו ואז קיבל מהמאבטח אגרוף".

לדברי מיכל, לבנה יש חבלות בכל הגוף: "הוא לא ילד אלים ולא החזיר לו. למזלו, הוא פשוט הלך משם בבכי, צלצל לאחותו ואליי. אני לא מבינה איך זה יכול להיות. אני רוצה שמישהו ייתן את הדין".

גם בנו של דניאל הוכה במסיבה שנסגרה. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר: "בני יצא היום מבית חולים עם אף שבור. יש לו חבלות, סחרחורות וטשטוש בראייה". הוא סיפר כי קיבל שיחת טלפון ב-2:00 בלילה מחבר של בנו, שהיה איתו במועדון. "הוא נשמע היסטרי, עליתי לאוטו וטסתי לשם. מצאתי את הבן שלי בחוץ מדמם, כל החולצות מלאות בדם. ראיתי שיש המון שוטרים וסגרו את המקום".

בת זוגו של דניאל הוסיפה: "אנחנו מזועזעים, הוא בסך הכל שאל למה מפנים אותנו וקיבל בוקס בפנים. אני חושבת שלמאבטחים מגיע עונש יותר רציני מפיטורים".

"התחילו לתת אגרופים למאבטח"

אחד המאבטחים, שתועד בסרטון, מספר כי היה במקום בלגן גדול ושוטרים הגיעו לסגור את המסיבה בגלל העומס הרב. "אנשים נמחצו בכניסות וביקשו מאיתנו לפנות אנשים. הבליינים נהיו מאוד אלימים ותוקפניים כלפי המאבטחים והמשטרה", תיאר את התגלגלות האירועים. "דבר הוביל לדבר. ביקשנו מהם לצאת החוצה והם לא רצו והתנגדו בכוח. הם התחילו לתת אגרופים למאבטח. אחד מהם בא לשלוף משהו מהכיס ואז המאבטח לא לקח סיכון וקיפל אותו. כשהוא שחרר בחור אחד, מישהו אחר נתן לו אגרופים".

לדברי המאבטח, הוא עצמו לא הכה אף אחד: "ניסיתי להרים את המאבטח מהבחור שרב אתו. הבן אדם נתן לו אגרופים לפנים, הוא היה צריך לעשות מה שצריך. ברור שכשהבחור שוכב על הרצפה זה לא היה צריך להמשיך. הכל קרה כל כך מהר ניסיתי לעשות מה שאפשר להרגיע את המאבטח. גם הוא עבר התעללות, הפגיזו בו".

"מצאית את הבן שלי בחוץ מדמם" (באדיבות המשפחה)

"מאבטח אחר היה נופל אחרי האגרוף הראשון"

כשנשאל על התנהגות הנער שהוכה אמר: "ראיתי המון קטטות בחיים זה ילד שיודע לעמוד על שלו. הוא התאגרף כאילו הוא יודע מה לעשות. מאבטח אחר פחות גדול היה נופל אחרי האגרוף הראשון. התגובה הייתה אינסטנקטיבית. הייתה פה פשלה, אבל זה לא סתם קרה. המאבטח לא סתם הרביץ לו. בסוף הבעיטה הנוספת הייתה מיותרת, אבל הוא גם היה מזועזע אחרי האגרופים שקיבל".

"סירבו להישמע למאבטחים", עו"ד שקד

חברת האבטחה: בוחנים התנהלות אנשינו 

עו"ד שי שקד המייצג את חברת י.מ.מ אבטחה שאנשיה תועדו בסרטון אמר בתגובה לטענות הקשות כי "לצערנו האירוע דנן הוצג בתקשורת באופן מגמתי וחלקי. במהלך האירוע המדובר, משטרת ישראל הורתה במפתיע על סגירת המועדון. החלטת המשטרה התקבלה בזעם רב בקרב קהל הבליינים במקום ואלה סירבו להישמע להוראות המאבטחים אשר פעלו לפי החלטת המשטרה לפנות את הקהל משטח המועדון".

באשר לנער הנראה מוכה בסרטון, אמר עו"ד שקד: "לא רק שהוא סירב להישמע להוראות המאבטחים, אלא הגדיל לעשות, גידף ותקף אותם בברוטאליות, כפי שניתן לראות בבירור במצלמות האבטחה. מצופה מהמשטרה כי בראש ובראשונה תפעל במלוא חומרת הדין גם כנגד מי שמבקש לפגוע במאבטחים באופן זה".

עורך הדין הדגיש כי "בימים אלה חברתנו בוחנת את התנהלות שני הסדרנים כלפי הנער וברי כי ככל שיימצא כי מדובר בחריגה מהנהלים לפיהם פועלת חברתנו, אנו נפעל לסיום העסקתם בחברה".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני