חשד להצתה: כלבים נשרפו למוות בכלבייה

שני כלבים נשרפו למוות ואחרים נפגעו בהצתה בכלביית "תנו לחיות לחיות" בסכנין. המשטרה פתחה בחקירה, והכלבים הועברו באמבולנסים מהמקום. "זה היה מחריד, הכלבים שילמו על שנאת חינם", סיפרה מתנדבת הארגון

זוועה בסכנין: אלמונים הציתו על פי החשד את כלביית "תנו לחיות לחיות" בעיר. שני כלבים נשרפו למוות, 13 כלבים אחרים נפגעו מעשן וחלקן סובלים מכוויות חמורות, כלב אחד נמלט מהמקום ולא ברור מה מצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כל הכלבים שנמצאים בכלביה הועברו הערב לטיפול רפואי באמבולנסים של "תנו לחיות לחיות", ומרביתם יועברו עוד הלילה לכלבייה בכפר רות. המתחם ממוקם בחצר איגוד ערים לאיכות הסביבה בסכנין, ולמרות שהמקום מאובטח, הצליחו אלמונים להצית את המקום ולהימלט. העמותה הגישה תלונה במשטרה ונפתחה חקירה.

(בשיר אמין)

2 כלבים נשרפו למוות (בשיר אמין)

"זה לא ייאמן איך הכלבים שילמו בחייהם על שנאת חינם", סיפרה לחדשות 2 Online רות מאי, מתנדבת "תנו לחיות לחיות" בגליל. "אחד התושבים ראה עשן בכלביה וניסה להשיג אותי בזמן שהייתי בארוחת חג. הגעתי ברגע שקיבלתי את ההודעה. המחסן וחלק מהכלובים היו מפויחים לגמרי. מצאתי את שתי הגופות של היידי ומקס ומוני נשרף. זה היה מחריד. הכבאים פתחו את הכלובים ואפשרו לכלבים לברוח ואני אספתי אותם מחדש".

יעל ארקין מנכ"לית תנו לחיות לחיות, אמרה כי זו אינה הפעם הראשונה בה סובלת הכלבייה מהתנכלויות, מעשי ונדליזם, ניסיונות פריצה והשחתה. "אנחנו מזועזעים ועדיין לא מעכלים את המעשה הנורא. אנו זקוקים כרגע לעזרת הציבור. אני קוראת לכולם להגיע מחר בבוקר לכפר רות ולקחת כלב אפילו לאומנה כדי לאפשר לנו לפנות מקום ולטפל בכלבים שעברו הלילה טראומה נוראית. אני מקווה ומאמינה שהמשטרה תתייחס להצתה במלוא החומרה".

כוחות במקום (בשיר אמין)

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני