התקרית במועדון: המאבטחים שתועדו מכים צעיר עוכבו לחקירה

לאחר התיעוד הקשה בו נראה צעיר מוכה על ידי מאבטחים במועדון התל-אביבי, עיכבה משטרת מרחב יפתח שלושה מהמאבטחים שנראו בסרטון לחקירה. מקורבים לבעלים סיפרו לחדשות 2 Online על השתלשלות האירועים שהובילה למקרה הקשה שתועד

לאחר פרסום הסרטון הקשה בו נראים מאבטחים מכים צעיר במועדון בתל אביב, מספרים מקורבים לבעלים את השתלשלות האירועים שהובילה למקרה: בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרו כי המסיבה המדוברת בה אירעה התקרית נסגרה מראש וכי המהומה החלה לאחר ששוטרים נאלצו להפסיקה עקב צפיפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מעט אחר חצות - החל המקום להתמלא באנשים, ובחוץ המתינו עוד צעירים רבים שביקשו להיכנס פנימה. הסלקטורים בכניסה אמרו להם שאין אפשרות להכניס את כולם כי המקום הולך ומתמלא במבלים - ובשלב הזה, הוזעק למקום קצין המודיעין שעומד בקשר עם המועדון שהזעיק, מצדו, את הקצין התורן של מרחב יפתח.

כשהקצין התורן הגיע, הוא נכנס למועדון, ראה את מה שקורה בחוץ ובפנים - ואמר שחייבים לסגור את המסיבה, אחרת יקרה אסון. "אנחנו צייתנו להוראות", סיפרו המקורבים, "הקצין הביא תגבורת, עלה על הבמה ואמר לכולם לצאת ושהמסיבה סגורה. הוא ביקש בצורה מנומסת מהבליינים לעזוב. אלה שהיו בפנים לא רצו לצאת ואלה שהיו בחוץ רצו להיכנס".

במקביל, הגיע למקום גם כוח תגבורת של יס"מ והקצין ביקש מהמאבטחים לעזור לו להוציא את האנשים שהיו בתוך המועדון החוצה. במצלמות האבטחה נראים שני מאבטחים מושכים החוצה בליין אחר ובליין נוסף, שנראה מתקרב למאבטחים על מנת לחלץ את חברו.

בשלב הזה נוצר המגע הראשוני בין הבליין לבין המאבטחים - ואז החלו דחיפות בין הבליין שנראה בסרטון לבין אחד המאבטחים. בתיעוד נראית החלפת המהלומות ביניהם. לטענת המאבטח, הבליין היכה אותו באגרוף - והוא נאלץ להגיב.

המאבטחים שתועדו בסרטון עוכבו לחקירה

המשטרה עיכבה הערב לחקירה שלושה מאבטחים שתועדו כשהם מכים לכאורה את הצעיר - ובנוסף, הורה קצין הרישוי של מרחב יפתח במשטרה לסגור את המועדון עד יום שלישי הקרוב. עוד נמסר מהמשטרה כי מיד לאחר החג, ייערך לבעלי המועדון שימוע - זאת לצורך החלטה להמשך הטיפול הנדרש במקרה ולאחר שנמצא כי לא עמד בתנאי הרישיון של המקום.

בתיעוד, שהופץ ברשתות החברתיות, נראים המאבטחים מכים את הצעיר הלבוש בחולצה לבנה - כשהוא שרוע על הרצפה. בסרטון נראים המאבטחים הולמים בצעיר שוב ושוב - עד שהוצא מהמועדון. בסרטוני מצלמות האבטחה נראה הצעיר מכה אף הוא את אחד המאבטחים - אולם הוא מתועד מוכה גם לאחר שלא התנגד.