"עם רוני, המשטרה בידיים טובות. עם ישראל מרוויח"

חברים ומכרים של סגן ראש השב"כ, רוני אלשיך, שזהותו הותרה לפרסום רק היום - מספרים כי מינויו הצפוי למפכ"ל המשטרה הוא ראוי מאין כמותו: "הוא ישר, אחראי, יודע להוביל - ומכיר את עבודת המשטרה", סיפרו חבריו. וגם: איך אלשיך עשוי היה למצוא את עצמו שופט בבית המשפט העליון?

מחמאות מקיר לקיר למיועד למפכ"ל (חדשות 2)

"אפשר לסמוך על רוני בעיניים עצומות, הוא יביא את המשטרה למקום טוב": לאחר שהותרה לפרסום באופן חריג זהותו של סגן ראש השב"כ והמיועד למלא את תפקיד מפכ"ל המשטרה הבא, רוני אלשיך, חברים ומכרים מפליגים בשבחים אודותיו ואודות פועלו - ומספרים כי הוא האיש הנכון במקום הנכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"אני מכיר אותו מתחילת דרכו בשירות הצבאי, הוא היה ילד בן 18 שלקח על עצמו אחריות כבר אז והקים משפחה תוך כדי שירות כחייל בפלחה"ן צנחנים", העיד מי ששימש כמפקדו ונותר ידידו של אלשיך, תא"ל במיל' יחיאל גוזל, שהיה בעבר גם מפקדם של המועמד למפכ"ל גל הירש - ושל המפכ"ל היוצא, יוחנן דנינו.

"במלחמת לבנון הראשונה רוני היה חובש בצוות לוחם והוביל כל הדרך, טיפל באנשים והציל חיים. אני נפצעתי באופן לא קל והוא טיפל בי באופן אישי, ואחר כך קם וטיפל באחרים. הוא אדם ישר שיודע בדיוק מה הוא רוצה. יש לו את כל הכישורים", הוסיף.

"המשטרה תהיה בידיים טובות" (חטיבת דוברות המשטרה)

לדבריו, "רוני הוא אדם קר רוח, אחראי, מוביל, עם יושר אישי בלתי רגיל שאין שום רבב בהתנהלותו. הוא עשה כברת דרך כזו שאין לי שום ספק שעם ישראל יכול לשבת בשקט ולקבל מינוי כזה שהוא אולי לא ציפה לו. אפשר להיות שקטים ורגועים שמקבלים את האדם הנכון".

גוזל מבהיר שהמשטרה לא זרה כלל וכלל לאלשיך - אף על פי שהוא מגיע לארגון מהשב"כ:" המשטרה לא זרה לו. השירות המבצעי לא זר לו, הניהול של גופים גדולים ופיקוד על אנשים לא זר לו. השקט והשלווה שלו יחד עם הנוקשות - יביא את המשטרה למקום לו היא זקוקה כיום. אני סומך עליו בשתי ידיי".

ראש שב"כ, מפכ"ל - או שופט עליון?

בכיר לשעבר בשב"כ מספר שכשרוני עוד היה בדרג ביניים במהלך שירותו בשב"כ, התכוון הארגון להרחיב את היתרי החקירה שהיו אז ברשותו. הנושא גרם לוויכוח גדול בצמרת המדינית והמשפטית - ואלשיך מצא את עצמו נשלח לשיחה בארבע עיניים עם נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק.

"בשב"כ שלחו את רוני אלשיך לדבר איתו, על אף שהיו שטענו שהוא צעיר מדי", סיפר הבכיר לשעבר בארגון. "רוני הלך לפגישה שבדרך כלל לוקחת 20 דקות או חצי שעה, וברק ישב איתו 3 שעות תמימות".

"בסוף הפגישה הזו הוא הרים טלפון לראש השב"כ ואמר לו: 'בא אליי בחור שלכם. אם אתם לא מייעדים אותו להיות ראש שב"כ, אז תנו לי אותו. נראה לי שאני רוצה לייעד אותו להיות שופט בבית המשפט העליון'".

גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, סיפר היום על היכרותו רבת השנים עם אלשיך ועם פועלו למען המדינה. "אני מכיר אותו מאז שהוא היה מ"מ בגדודי, 890, בחטיבת הצנחנים, מפקד מחלקה. הוא איש מצוין, איש ראוי ואני מקווה שהוא יאושר", מסר בריאיון לגלי צה"ל. "הוא איש עם יכולות. באחד המבצעים בלבנון נשברה ידו מסלע שנזרק עליו מבית כשהוא ישב בצריח הנגמ"ש. אני מאחל לו הצלחה רבה. יש לו את כל הכלים להצליח".