עקב התקרית האלימה: מועדון "האומן 17" ייסגר למשך יומיים

לאחר התיעוד הקשה בו נראה צעיר מוכה על ידי מאבטחים במועדון התל-אביבי, הורתה משטרת מרחב יפתח על סגירת המקום עד לאחר החג. לבעלים ייערך שימוע - ובמשטרה כבר נפתחה חקירה בחשד לתקיפה

מועדון "האומן 17" ייסגר זמנית בעקבות התקרית: לאחר התיעוד הקשה שפורסם הערב (ראשון) בו נראים מאבטחים מכים צעיר שבילה במועדון התל-אביבי, הורה קציו הרישוי של מרחב יפתח במשטרה לסגור את המועדון עד יום שלישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עוד נמסר מהמשטרה כי מיד לאחר החג, ייערך לבעלי המועדון שימוע - זאת לצורך החלטה להמשך הטיפול הנדרש במקרה ולאחר שנמצא כי לא עמד בתנאי הרישיון של המקום. במקביל, פתחה המשטרה בחקירה בנוגע לחשד לתקיפה על ידי המאבטחים.

בתיעוד, שהופץ ברשתות החברתיות, נראים המאבטחים מכים את הצעיר הלבוש בחולצה לבנה - כשהוא שרוע על הרצפה. בסרטון נראים המאבטחים הולמים בצעיר שוב ושוב - עד שהוצא מהמועדון. בסרטוני מצלמות האבטחה נראה הצעיר מכה אף הוא את אחד המאבטחים - אולם הוא מתועד מוכה גם לאחר שלא התנגד.

"אמרנו להם להפסיק להרביץ לו - והם המשיכו"

"ראינו את הסלקטורים מרביצים לנער ללא רחמים ולא מפסיקים", סיפרה אחת המבלות בשיחה עם חדשות 2 Online, "הם לא נשמעו לקריאות שלנו להפסיק, וגם כמה אנשים שניסו לעצור אותם לא הצליחו. היינו מזועזעים וזה היה מפחיד. כולם היו בהלם כשהם ראו את מה שקרה. לא ראיתי דם, רק ראיתי שהוציאו אותו מהר מהמועדון".

"זה לא היה אמור להסתיים ככה. לא היה צורך להפעיל כל כך הרבה אלימות", סיפר מבלה נוסף במקום. "היה לי כואב לראות את זה, זה פשוט חוסר אונים".

בעלי המועדון מסר בשיחה עם חדשות 2 Online כי הצעיר שנראה מוכה בסרטון, הכה את אחד המאבטחים לאחר שביקש ממנו לצאת - ושכתוצאה מכך התפתחה הקטטה: "ביקשו מאנשים להתפנות ולא רצו. המשטרה רצתה לסגור את המסיבה כדי שלא יהיה עומס מבלים".  

לדבריו, "המאבטח משך את הצעיר החוצה והוא התנגד, ואז הכה אותו וגרם לו לפנס בעין - ובגלל זה הגיב באופן שהגיב. זו כמובן התנהגות בלתי הולמת שאינה מוצדקת. פנינו הבוקר למשטרה ודיווחנו על האירוע. אנחנו כמובן מצרים על התקרית - ולא נעסיק יותר את המאבטחים מהחברה שנראים בסרטון".