המירוץ המרגש של זיו שילון: מבית החולים - לקו הסיום של מרתון ברלין

סרן זיו שילון, שאיבד את ידו כתוצאה מהתפוצצות מטען בעזה לפני כשלוש שנים, השתתף היום במרתון ברלין היוקרתי - וחצה את קו הסיום לאחר 4 שעות. "היה מרגש מאוד לעמוד ביעד שהצבתי לעצמי, למרות הקושי", סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online. "הרגשתי שכל עם ישראל היה מאחוריי"

שילון במהלך הריצה, היום (דולב שלומוביץ)

מהפציעה הקשה - לקו הסיום במרתון ברלין: בין רבבות הרצים שהשתתפו היום (ראשון) במרתון ברלין היוקרתי היה גם סרן זיו שילון, מ"פ גבעתי שאיבד את ידו בפיצוץ מטען ברצועת עזה לפני 3 שנים. שילון חצה את קו הסיום לאחר 42 קילומטרים, 4 שעות של ריצה - והרבה אימונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"התחושות הן נהדרות, זה היה אתגר עצום שהצבתי לעצמי כבר במשך הרבה זמן, סיפר שילון בשיחה עם חדשות 2 Online. "התאמנתי לא מעט. התחלתי את המסע הזה ממקום שבו שנתיים כמעט לא עשיתי שום פעילות גפנית בגלל הטראומה הכל-כך רצינית שהגוף שלי עבר - ובמסע ארוך הצלחתי להגיע למרחקים האלה עם הרבה נפילות לאורך הדרך", סיפר.

בדרך לקו הסיום עם דגל ישראל (דולב שלומוביץ)


שילון סיפר על המגבלה הפיזית - שהפכה את הריצה שלו לקשה הרבה יותר: "בגלל שיש לי רק יד אחת, היה לי קשה לאזן את הגוף ולמדתי לאט לאט לעשות את זה. את המוטיבציה קיבלתי מחברים שליוו אותי והגיעו במיוחד מהארץ. הרגשתי שכל עם ישראל היה מאחורי, ראיתי את דגלי ישראל ברחוב וראיתי אנשים שאמרו לי שהם מקבלים כוח מזה שהם רואים אותי רץ. גם כפצוע צה"ל וגם כאזרח ישראלי לבצע את המרתון הזה כאן בברלין נותן לי תחושות של ניצחון של עם שלם. לאור ההיסטוריה של העם היהודי במקום הזה, יש לכך משמעות עצומה".

שילון ביצע את הריצה כשהוא לבוש בחולצה שעליה תמונות של אמו ושל רס"ן יוחאי קלנגל ז"ל, שנהרג מפגעית טיל נ"ט בגזרת הר דב לפני כשמונה חודשים והיה חברו הקרוב: "זה נתן לי המון אנרגיה במהלך הריצה, היה קשה אבל היה שווה את זה. אם מאמינים במשהו ועושים משהו בשביל זה - זה קורה", סיכם בהתרגשות.