הישג ענק: רק התחיל לרוץ מרתון - וכבר באולימפיאדה

הוא אמנם התחיל לרוץ מרתונים רק בשנה האחרונה, אבל האצן הישראלי טסמה מוגס כבר הבטיח את מקומו באולמפיאדת ריו בשנה הבאה. הוא עשה זאת לאחר שהצליח להשיג תוצאה מצויינת במרתון שנערך היום בברלין

הישג מרשים (RunnerScanner)

הישג מצויין לספורט המקומי: המרתוניסט הישראלי טסמה מוגס רץ רק השנה את ריצת המרתון הראשונה בחייו והיום (ראשון) כבר הוא השיג את הכרטיס לאולימפיאדת ריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוגס סיים את מרתון ברלין שנערך הבוקר בתוצאה מצוינת של שעתיים, 15 דקות ו-29 שניות, התוצאה החמישית בטיבה אי-פעם של רץ מרתון ישראלי, מה שהספיק לו בברלין למקום ה-25.

מוגס בברלין, היום (RunnerScanner)

"אני שמח שהישגתי את הקריטריון האולימפי", אמר מוגס לאחר הריצה. "אולימפיאדה היא זכות גדולה כאתלט. המטרה כל הדרך הייתה קודם כל הקריטריון. עכשיו תהיה לי שנה לתכנן היטב את המהלכים כדי להגיע לריו הכי טוב שאפשר. שמח לייצג את עמי ולהיות חלק מהמשלחת השראלית".

עד השנה הספורטאי בן ה-27 התרכז בריצות למרחקים קצרים יותר: 10,000 מטרים וחצי-מרתון. הוא החליט לאחרונה לעשות את ההסבה לריצות הארוכות - וכעת נראה שדבר השתלם לו במיוחד.

מוגס הוא הישראלי ה-17 שמבטיח את מקומו באולימפיאדה שתיערך בשנה הבאה בברזיל. מי שניצח את המרתון הוא הקנייתי קיפצ׳וגה שעשה זאת בזמן מרשים מעט יותר של שעתיים, ארבע דקות ושניה אחת.