המועמד לתפקיד המפכ"ל נחשף לראשונה

באופן חריג הותר לפרסום שמו של סגן ראש השב"כ רוני אלשיך, המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא. כבר ביום חמישי הקרוב תתכנס ועדת טירקל לדון במינויו. במערכת הביטחון משוכנעים: "יש לו את כל הכלים להצליח"

רוני אלשיך

הכירו, זה המועמד הבא למפכ"לות: סגן ראש השב"כ רוני אלשיך (52) הוא המועמד לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. שמו, שעד לרגע זה היה ידוע רק לראשי מערכת הביטחון, פורסם באישור מיוחד של ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חשיפת שמו של אלשיך מגיעה לאחר שאמש דווח בחדשות 2 שמניעת הפרסום נוגדת את אחת ממטרות הדיונים שמקיימת ועדת טירקל - לאפשר לכל אזרח להגיש הסתייגויות למינוי או להעביר חומר בעניינו של המועמד.

ועדת טירקל המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה תתכנס כבר ביום חמישי הקרוב כדי לדון במועמדותו של סגן ראש השב"כ. בפני הוועדה יופיעו השר לביטחון פנים גלעד ארדן, המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו ראש השב"כ יורם כהן ואלשיך עצמו.

אלשיך, בן 52, נשוי, אב לשבעה ילדים וסב לשבעה נכדים. הוא חובש כיפה, מגיע מהחוגים הדתיים לאומיים והתגורר בעבר בהתנחלות כוכב השחר בחבל בנימין. באחרונה עבר להתגורר בגבעת שמואל.

אלשיך התגייס לצה"ל ב-1981 ובין היתר שימש כסגן מפקד גדוד בחטיבת הצנחנים. ב-1988 עבר לשב"כ, שם התקדם בסולם הדרגות במהירות. הוא שימש כראש מרחב איו׳׳ש וירושלים, ראש מרחב דרום, ראש אגף המטה האחראי על ריכוז תהליכי בניין הכח בשירות.

מחודש ספטמבר 2014 מכהן אלשיך כסגן ראש השב׳׳כ ואחראי על הפעלת הכוח של השירות ומשמש בנוסף כממלא מקום ראש השב״כ. בעבר אף שימש בתפקיד ראש החטיבה היהודית בשב"כ.

אלשיך נחשב לאדם המכיר היטב את עבודת המשטרה ופעל במבצעים רבים בשיתוף פעולה הדוק עם החטיבות המבצעיות וגורמי החקירה של המשטרה. גורמים בשב"כ אומרים כי הוא ראה עצמו מועמד לתפקיד ראש השב"כ הבא לאחר סיום כהונתו של יורם כהן.

שר הביטחון יעלון סיפר היום בריאיון לגל"צ על היכרותו ארוכת השנים על אלשיך: "אני מכיר אותו מאז שהוא היה מ"מ בגדודי, 890, בחטיבת הצנחנים, מפקד מחלקה. הוא איש מצוין, איש ראוי ואני מקווה שהוא יאושר. הוא איש עם יכולות. באחד המבצעים בלבנון נשברה ידו מסלע שנזרק עליו מבית כשהוא ישב בצריח הנגמ"ש. אני מאחל לו הצלחה רבה. יש לו את כל הכלים להצליח".