מינוי המפכ"ל: ניצב יורם הלוי שוקל פרישה

בעקבות החלטתו של השר ארדן להתעקש על מינוי חיצוני ולמנות את סגן ראש השב"כ ר' לתפקיד המפכ"ל – מפקד מחוז הדרום במשטרה שוקל פרישה. ניצב הלוי טרם קיבל החלטה סופית אבל הביע אכזבה רבה על ההחלטה של ארדן. ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו כבר הודיע שיפרוש מהמשטרה בסוף השנה

שוקל לפרוש בעקבות המינוי (פלאש 90 , מרים אלסטר)

עוד טלטלה במשטרה: מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי, שוקל לפרוש מתפקידו בעקבות החלטתו של ארדן להצניח מועמד מחוץ לשורות המשטרה ולמנות לתפקיד המפכ"ל הבא את סגן ראש השב"כ ר'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניצב הלוי, שהיה אחד משלושת המועמדים מתוך שורות המשטרה לתפקיד המפכ"ל, אומנם לא קיבל עדיין החלטה סופית בנושא, אך הוא חש אכזבה רבה מהחלטתם של ארדן ושל ראש הממשלה. ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, כבר הודיע על החלטתו לפרוש מהמשטרה אך הסכים לדחות את פרישתו עד 1 בינואר 2016.

מתעקש על מינוי חיצוני. ארדן (פלאש 90)

מוקדם יותר היום הודיע השר ארדן על החלטתו להמליץ לממשלה על מינויו של סגן ראש השב״כ ר׳ לתפקיד המפכ׳׳ל הבא של משטרת ישראל. המינוי יובא לאישור הממשלה בכפוף להמלצת הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל. בשלב זה לא ניתן לפרסם את שמו של המועמד ופרטים נוספים על זהותו.

לבקשת השר ארדן ערך הבוקר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדיקה בעניינו של ר' ובסיומה קבע כי "אין כל בעיה או מניעה משפטית בכל הקשור למועמד זה, ועל כן אפשר להמשיך בהליכי המינוי". וינשטיין הודיע על כך מוקדם יותר לשר ארדן ולוועדת טירקל.

מועמדותו הוסרה. תא"ל (במיל') גל הירש (פלאש 90)

ר׳ התגייס לחטיבת הצנחנים בשנת 1981 והשתחרר מצה״ל לאחר שכיהן כמפקד פלחה׳׳ן 35 וסגן מפקד גדוד 50. עם שחרורו מהצבא התגייס בשנת 1987 לשב׳׳כ שם ביצע שורה של תפקידים בכירים, בין השאר כיהן בעשר השנים האחרונות בארבעה תפקידים המקבילים לאלוף.

במוצאי יום כיפור הודיע ארדן להירש כי הוא נאלץ להסיר את מועמדותו לתפקיד לנוכח התמשכות הליך הבדיקה בעניינו. "גל הירש הוא ביטחוניסט עם קבלות", הבהיר ארדן. "מאז ההודעה הירש עובר מסע השמצות והכפשות, רצח אופי ועלילות. הציבור מביע תמיכה בגל ובמועמדותו".