עיריית בני ברק נגד קמפיין "המתחבקים"

הקמפיין שעלה בשבועות האחרונים במגזר החרדי בעד החיילים המשרתים בצה"ל לא יפורסם בעיר. הסיבה: "קונוטציה שתתנגש ברגשות הציבור". מנהל הקמפיין מאוכזב: "העירייה נכנעת למיעוט קיצוני ואלים"

התנגדות בבני ברק (מתוך הקמפיין)

בשבועות האחרונים עלה במגזר החרדי קמפיין תחת הכותרת "מחבקים את החיילים החרדים", זאת בתגובה להסתה מצד גורמים קיצוניים נגד המשרתים בצה"ל. לחדשות 2 נודע כי עיריית בני ברק לא מתכוונת לפרסם את הכרזות שבהן מופיעים שני גברים המחבקים זה את זה בשל מה שהם מגדירים "קונוטציות שעלולות לפגוע ברגשות הציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הקמפיין שעלה בשבועות האחרונים, נקראים אנשים להצטלם כשהם מחובקים עם חיילים מהמגזר ובכך להביע את הערכת למשרתים. הקמפיין ממומן על ידי גורמים פרטיים בציבור החרדי, שביקשו לתלות את המודעות בירושלים, בני ברק ובשאר הריכוזים החרדיים, אך הופתעו לגלות את ההתנגדות יוצאת הדופן.

(מתוך הקמפיין)

״חבל מאוד שעיריית בני ברק נכנעת למיעוט קיצוני ואלים. הקמפיין הזה מבטא את רחשי הלב של הרוב השפוי בציבור החרדי", אמר אשר גולד מנהל הקמפיין. "קיבלנו עד היום מאות תגובות אוהדות מאנשים שאומרים לנו שהם מחכים כבר שנתיים שמישהו יעשה קמפיין כזה. היינו מצפים מהעירייה שתלך אחר הרוב ולא אחר המיעוט״.

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: "עלינו להדגיש כי אהבת ישראל היא מצווה העומדת בחשיבות עליונה כלפי כל יהודי באשר הוא. באשר למודעה: הצילום בצירוף ההדגשה 'מחבקים' עלול לכלול  קונוטציה שתתנגש ברגשות הציבור. משום כך, על פי הוראות חוקי העזר, אין אפשרות לפרסמם".