מסתמן: הסכמה בין נתניהו לארדן על מועמד למפכ"ל

אחרי שמועמדותו של גל הירש הוסרה, השר ארדן הציע מועמד חדש לתפקיד המפכ"ל, המקובל גם על רה"מ נתניהו. כמו הירש, מדובר באישיות מוכרת שאינה משורות המשטרה. האלוף סמי תורג'מן נשאר בצבא: "טוב לי במערכת"

אחרי הבחירה וההדחה של גל הירש ממועמדות למפכ"ל, מתגבשת הסכמה על מועמד אחר לתפקיד הבכיר: הערב (חמישי) מסתמן כי ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן גיבשו הסכמה על מועמד לשוטר מספר אחת - מועמד נוסף שאינו מגיע משורות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר ארדן לא מתכוון לחכות ולמשוך את הליך המינוי, שהסתבך מאז נודע על בחירתו בתא"ל במיל' גל הירש לפני כחודש. בידי השר שם נוסף של מועמד, שהביע רצון לכהן בתפקיד. ארדן העביר את השם לידי ראש הממשלה נתניהו, שהביע תמיכה במינוי. הכוונה היא להעביר את שמו של המועמד החדש לבחינת וועדת טירקל לאישור מינויי בכירים כבר בימים הקרובים.

גל הירש לאחר שהוסרה מועמדותו, הבוקר (חדשות 2)

בריאיון לדנה ויס שישודר במלואו בחדשות סוף השבוע, אישר האלוף סמי תורג'מן ששמו עלה בין המועמדים האפשריים לתפקיד - אלא שהוא סירב לעזוב את תפקידו בצה"ל. "השם היה באוויר, לא הייתה הצעה קונקרטית ספציפית אבל אני יודע שהשם היה באוויר. אני לא אגיד שלא חשבתי על זה, זה לא נכון להגיד את זה. אני בתוך המערכת (הצבאית) וטוב לי בה, מאוד טוב לי".תורג'מן הסביר את החלטתו ברצונו להמשיך בדרך שלו בצה"ל, אולי עד לדרגה הבכירה ביותר. "זה לא עניין רק של סיכוי, זו מערכת שעשיתי בה את כל שנותיי הבוגרות, ובעיניים שלי זה בזבוז לא למצות את ההתנסות הזו דווקא בתוך הארגון שגדלתי בו", אמר תורג'מן. לדבריו, הוא התייעץ עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט לפני שסירב להצעה.