"מדאיג שמסרבים לתפקיד המפכ"ל"

המשטרה ממשיכה להתנהל כגוף בלי ראש ושוב נאלץ השר ארדן למצוא מועמד מתאים שגם יסכים. ניצב בדימוס יאיר יצחקי, שהיה בין אלה שלהם הוצע התפקיד, לפני הבחירה בהירש, אומר כי "הציבור צריך להיות מודאג מזה שאנשים שרוצים אותם - לא רוצים". בתו של הירש בפייסבוק: "גאה באבא, המדינה הפסידה"

משטרה בלי ראש: ניצב בדימוס יאיר יצחקי, שסירב לפני כחודש וחצי להצעה להתמנות לתפקיד המפכ"ל, התייחס היום (חמישי) לפארסה סביב מינוי המפכ"ל הבא ולמצבה של המשטרה בנקודת הזמן הזו. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר יצחקי כי "הציבור צריך להיות מודאג" מכך שמועמדים רבים סירבו למינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השיחה התייחס הניצב בדימוס גם לעובדה שבמשך יותר משלושה חודשים מתנהלת משטרת ישראל ללא מפכ"ל במשרה מלאה. "זה שחודשים אין למשטרה מפכ"ל זה רע מאוד", אמר.

ניצב בדימוס יאיר יצחקי (חדשות 2)

במקביל, זמן קצר לאחר שתא"ל (במיל') גל הירש הגיב להסרת מועמדותו, התייחסה גם בתו מאורי הירש להחלטה. "מדינת ישראל, איחולי הצלחה, כי הפסדת, הפסדנו כולנו", כתבה בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלו. "הפסדנו הזדמנות לדרך חדשה, נקייה, נקייה מאינטרסים ומלאה בשליחות".

"גל למד על בשרו שיעור לאומי משמעותי", הוסיפה, "עם שאלות קשות על רוח רעה, על מצב הדמוקרטיה והמשילות ועל היעדר הערכים! - שיעור שלא רק הוא צריך לצאת ממנו מוטרד ודואג, אלא כולכם, כל אזרח במדינה, מכל מגזר, מגדר ודת".

חילופי האשמות. וינשטיין, ארדן והירש (פלאש 90, רויטרס, פייסבוק)

"זהו גם שיעור על איזונים ועל בלמים, על הפרדת הרשויות - ועוד מושגים שכנראה יפים רק על הנייר בשיעורי האזרחות בתיכון או בשיעורי משפט חוקתי ומנהלי באוניברסיטה - אך נראה, לדאבוני, שהמרחק בינם לבין המציאות רב הוא".

"קבוצות כוח מניעות את חיינו"

מוקדם יותר היום התייחס לראשונה גל הירש להחלטת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להסרת מועמדתו לתפקיד המפכ"ל הבא של המשטרה. בהצהרה נוקבת שנשא בפני כלי התקשורת אמר הירש: "אני בן 51 שנים וב-30 יום למדתי שיעור לאומי משמעותי על בשרי - ואני יוצא ממנו מוטרד ומודאג".

"אני יוצא עם שאלות קשות על הרוח הרעה שחיה בנו, עם תהיות על מצבו של עמוד השדרה הלאומי, על המשילות, על מצבה של הדמוקרטיה, על חוק ועל שלטון חוק, על ערכים ועל היעדר ערכים, על קבוצות כוח, כוחות גדולים ואינטרסים שלא נבחרו על ידי העם והמניעים בפועל את חיינו", תקף.

"תודה לחברים שלי שנרתמו לסייע מול המסע החמור שאנו עוברים", אמר הירש, "מסכת שיטתית של השמצות והשחרה". בדבריו הודה הירש גם לראש הממשלה נתניהו ולשר ארדן על האמון שנתנו בו ואיחל הצלחה למועמד שייבחר לתפקיד המפכ"ל.