קצינים לשעבר במשטרה: "הירש לא היה מתאים לתפקיד"

בכירים לשעבר בארגון מברכים על החלטת השר ארדן להסיר את מועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל וקראו לו לבחור במועמד משורות המשטרה. "הבחירה בהירש מראה על חוסר ניסיון וחוסר שיקול דעת מצד ארדן ונתניהו", הבהירו הבכירים

"חוסר ניסיון של ארדן". גל הירש (עמוד הפייסבוק של גל הירש)

שעות ספורות לאחר שהשר לביטחון הפנים הודיע לגל הירש על הסרת מועמדותו לתפקיד המפכ"ל, מברכים הערב (רביעי) בכירים לשעבר במשטרה על ההחלטה, אך מבהירים כי נעשה נזק חמור לדימוי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפכ"ל לשעבר אסף חפץ מתח ביקורת חריפה על התנהלותם של השר ארדן וראש הממשלה נתניהו ואמר כי היא מעידה על חוסר ניסיון. "זה מעשה לא נכון להביא אדם כזה, בלי כל ניסיון במשטרה ועוד בדרגה נמוכה", ציין חפץ בשיחה עם חדשות 2 Online. "זה מראה על חוסר ניסיון וחוסר שיקול דעת ושל המחליטים - גלעד ארדן וראש הממשלה".

"הירש היה צריך להסיר את מועמדותו בעצמו", הוסיף חפץ. "זה צעד נכון לבטל אותה. כל המינוי היה צעד לא נכון. זה פגע במערכת ובקציני המשטרה. הוא לחלוטין לא היה מתאים לתפקיד".

לדברי חפץ, כעת על ארדן לבחור את אחד משלושת קציני המשטרה שהתמודדו על התפקיד, בנצי סאו, יהורם הלוי וזהר דביר, ולהכריז עליו כמפכ"ל הבא. "הם אנשים מצוינים וארדן כבר מכיר את כולם", הדגיש חפץ. "אני כופר בדיאגנוזה לפיה המשטרה מושחתת ונמצאת 'על הקרשים' וכי חייבים לשפר אותה ע"י מינוי אדם מבחוץ".

גם המפכ"ל לשעבר משה קראדי, שנמנה עם מובילי הקמפיין נגד מינויו של הירש לתפקיד, בירך על החלטת ארדן. "מי שניצח בסוף זה השכל הישר", אמר קראדי לאחר הודעת השר. "השכל הישר אומר שחשוב שממחר בבוקר השר לביטחון פנים יחפש את המועמד הראוי".

"משטרת ישראל נמצאת ללא מפכ"ל בתקופה לא קלה", הוסיף קראדי. "צריך למצוא מפכ"ל מהר ככל האפשר. אנחנו חושבים שהנכון ביותר למנות מישהו מתוך המשטרה, אבל כנראה שזה לא רלוונטי כי גם השר וגם ראש הממשלה אמרו שמפכ"ל לא יבוא מתוך המשטרה".

"חוסר שיקול דעת". נתניהו וארדן (פלאש 90 , מארק ישראל סלם)

ארדן מתעקש לבחור מועמד מחוץ למשטרה

בתוך כך, מתברר שטרם ההחלטה על הסרת מועמדותו של הירש הציע השר ארדן לשמונה עד תשעה מועמדים, בהם אלופים במילואים וניצבים בדימוס, את תפקיד המפכ"לות - אך כולם סירבו.

עוד מתברר כי בפגישה אצל ראש הממשלה שלשום ניסו נתניהו וארדן לשכנע את גל הירש שיודיע מיוזמתו על פרישתו או על הסרת מועמדותו. בפגישה סוכם שהערב גל הירש יודיע על הסרת המועמדות, ובשל סירובו לעשות זאת נאלץ ארדן להודיע לו על החלטתו להסיר את המועמדות בעצמו.

החל ממחר יחדש השר ארדן את תהליך האיתור, וככל הידוע גם עכשיו הוא מתכוון לחפש מועמד מבחוץ - בין אם מדובר באלוף במילואים בצה"ל, בכיר בשב"כ או ניצב בדימוס. רק אם לא תהיה ברירה, ימנה ארדן את אחד הניצבים המכהנים לתפקיד הבכיר.