כץ למנהל רת"א: "השמיים בחתונת בר רפאלי ייסגרו? תועבר מתפקידך"

איסור טיסה חדש של רשות התעופה האזרחית במהלך חתונת הדוגמנית מעורר זעם. טייס: "בשביל לטוס אני צריך לתאם עם בר רפאלי?". השר כץ נגד מנהל הרשות: "מלא אחר הנחייתי"

למרות הכל: השמיים של בר ייסגרו? (רויטרס)

האם למרות החלטת שר התחבורה ישראל כץ לפתוח את המרחב האווירי בחתונתה מחר (חמישי) של הדוגמנית בר רפאלי ביערות הכרמל - האזור בכל זאת יהיה אסור לטיסה? טייסים טוענים כי רשות התעופה האזרחית הפיצה אתמול איסור טיסה מעל השטח - אלא באישור המארגנים. בשל ההודעה הזו - תקף השר כץ את מנהל רשות התעופה האזרחית יואל פלדשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם השמיים מעל חתונת רפאלי לא יהיו פתוחים - תועבר מתפקידך", כתב השר כץ לפלדשו. "כמי שאחראי על תחום התעופה האזרחית ועל קביעת המדיניות, אני מצפה שתמלא אחר הנחייתי בנושא. אני רואה בחומרה את הניסיון לפעול בניגוד להנחייתי ולמדיניות שקבעתי . השמיים שייכים לכלל הציבור ואין להעניק בלעדיות משיקולים מסחריים לגורמים מיוחסים. הצדק חייב להיעשות וגם להיראות".

ההודעה החדשה כוללת איסור של שלוש שעות נוספות מהצו שבוטל על ידי השר - מ-17:00 עד 02:00. לדברי טייסים, המרחב שמכונה "פלוטו" - מרחב הבקרה הצפוני של ישראל - נשלט בימים כתיקונם על ידי הצבא. אלא שמחר יידרש אישור מהחברה שמפיקה את האירוע.

האיסור שהופץ

"יש כל הזמן הודעות כאלה", אומר אחד הטייסים לחדשות 2 Online, "אבל בדרך כלל זה בנסיבות של תרגיל צבאי, אילוצים ביטחוניים או כשיש אירועים ציבוריים כמו זיקוקי די-נור ביום העצמאות, עכשיו בשביל לטוס אני צריך לתאם עם בר רפאלי. אף פעם לא סגרו בשבילי מרחב אווירי".

"הצדק חייב להיעשות". כץ (FLASH 90 , מארק ישראל סאלם)

במשרד התחבורה אמרו הערב כי הנחיית השר שלפיה השמיים יהיו פתוחים הינה בתוקף ולא תשונה. "הטייסים צריכים לתאם את הטיסה עם הגורמים המורשים כבכל יום וכל דרישה אחרת תבוטל".