תמונות לווין: רוסיה בונה עוד 2 בסיסים בסוריה. סיכום חדשות יום הכיפורים

סיכום חדשות יום הכיפורים: "וול סטריט ג'ורנל" מפרסם תמונות לווין שלפיהן רוסיה בונה שני בסיסים נוספים בלטקיה. האפיפיור בביקור היסטורי בארה"ב; בצרפת נועד אבו מאזן עם הולנד והזהיר מאינתיפאדה שלישית

"וול סטריט ג'ורנל" מפרסם תמונות לווין שלפיהן רוסיה מרחיבה את נוכחותה בסוריה. על פי הדיווח במגזין האמריקני, כוחותיו של פוטין בונים עוד שני בסיסים בעיר הנמל לטקיה. מוקדם יותר השבוע פורסמו תמונות לווין שהראו מטוסי קרב מסוג "סוחוי-30" בלטקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש (שלישי), שעות ספורות לאחר תחילת הצום, מתה מפצעיה המחבלת שניסתה לדקור אתמול חייל במחסום ליד חברון. לאחר ניסיון הדקירה היא נורתה על ידי כוחות הביטחון במקום ונפצעה באורח אנוש. המחבלת פונתה למרכז הטראומה בשערי צדק, הוכנסה לחדר ניתוח מיד עם הגעתה ושעות בודדות לאחר מכן מתה מפצעיה.

בארצות הברית ביקר לראשונה האפיפיור פרנציסקוס ונפגש עם הנשיא אובמה בבית הלבן. פרנציסקוס נחת אמש לראשונה על אדמת ארצות הברית לביקור היסטורי, כשהוא נושא עמו את המסר שלפיו "כוחה ועושרה של ארצות הברית צריך לשרת את האנושות - ולא ההיפך".

המחבלת שרועה על הקרקע לאחר שנורתה (חברון, פיגוע)

בצרפת נועד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם הנשיא פרנסואה הולנד. במהלך הפגישה הזהיר אבו מאזן מפני אינתיפאדה שלישית בעקבות העימותים בין כוחות הביטחון למתפרעים פלסטינים בהר הבית בשבוע שעבר. "מה שקורה באל-אקצא מאוד מסוכן", הבהיר אבו מאזן. "הדבר עלול להוביל לאינתיפאדה חדשה - דבר שאיננו מעוניינים בו".

מנכ"ל ענקית הרכב פולקסווגן מרטין ווינטרקורן הודיע היום על התפטרותו - ימים ספורים לאחר שיצרנית המכוניות הגרמנית הודתה בכך שזייפה בדיקות זיהום אוויר. תחילה סרב ווינטרקורן להתפטר, לאחר שביום שלישי האחרון כי הרכבים שנמצאו בהם חריגות היו מתוכננים לרמת הבדיקות. במקביל, התביעה בגרמניה הודיע כי תשקול לפתוח בחקירת השערורייה שמסעירה את המדינה.

אובמה נועד עם פרנציסקוס

ארגון חיזבאללה הכריז כי יפסיק להילחם לצד כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד במלחת האזרחים מול כוחות המורדים - כך אמר מקור דיפלומטי ל"דיילי סטאר" הלבנוני. המקור, שנשאר בעילום שם, אמר כי ארגון הטרור הודיע לאנשיו של אסד כי ברגע שתושג הכרעה בקרב על העיר זבאדאני, כוחותיו ייסוגו חזרה לשטח לבנון.