בכוננות מוגברת: נערכים לחג מתוח

כוחות הביטחון ערוכים בכוחות מתוגברים ליום הכיפורים על רקע גל הטרור, ובגדה וי-ם יתפרסו אלפי שוטרים. במד"א נערכים לטפל בצמים שיחושו ברע עקב החום הכבד, ומה עם התחבורה הציבורית? כל הפרטים ליום הכיפורים

כוחות הביטחון ושירותי ההצלה נערכים בכוננות מוגברת לקראת כניסת יום הכיפורים. במד"א החובשים והפרמדיקים נמצאים בכוננות שיא לקראת שעות צום, כדי להיערך להענקת טיפול רפואי דחוף לאנשים שעלולים להיפגע ולחוש ברע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי מד"א נערכים בכוננות מיוחדת לאור מספר המקרים הגבוה של אזרחים הזקוקים לסיוע רפואי ביום הכיפורים. מדי שנה פונים כ-2,000 בני אדם למוקד מד"א. מרבית המטופלים על ידי צוותי ההצלה הם הולכי רגל וילדים שנפגעים בכבישים בזמן רכיבה על אופניים, אזרחים שחשים ברע עקב הצום ונשים בהריון עם צירי לידה שיש להעבירן בדחיפות לבתי החולים.

במד"א צופים פניות רבות מתושבים שיחושו ברע גם בשל החום הכבד שצפוי לשרור ברחבי הארץ. היום תורגש עלייה בטמפרטורות ויהיה מעונן חלקית וחם יותר. בערב ובלילה יהיה חם מהרגיל. מחר יהיה חם מהרגיל עד שרבי ועומסי החום יהיו כבדים. הטמפרטורות הצפויות ברחבי הארץ: בקצרין 33 מעלות, בחיפה 31, בתל אביב 32, בירושלים 30, בבאר שבע 35 ובאילת 39 מעלות.

גם במשטרת ישראל נערכים לקראת שעות החג - בעיקר באזור ירושלים עקב המתיחות הרבה על רקע גל פיגועי הטרור בעיר וכן בגדה המערבית. 2,100 שוטרים ולוחמי מג"ב פועלים בכל חלקי ירושלים במהלך יום הכיפורים על מנת לשמור על הסדר. הכוננות וההיערכות הגבוהה תימשך גם במהלך חג הקורבן שמתקיים במקביל.

האוטובוסים והרכבות יושבתו החל משעות הצהריים

לא רק בירושלים נרשמת כוננות גבוהה. גם השנה הוטל סגר על שטחי יהודה ושומרון והמעברים ברצועת עזה. הסגר החל היום בשעה 12:00 ויסתיים בחצות הלילה במוצאי יום הכיפורים.

גם במד"א מתכוננים (רויטרס)

בחברות האוטובוסים וברכבת ישראל ערוכים לקראת השבתת השירותים במהלך שעות החג. חברת אגד תפסיק את פעילות קווי האוטובוסים הבינעירוניים באופן מדורג, בין השעות 13:30-15:00. פעילות קווי האוטובוסים העירוניים תסתיים במדורג מהשעה 14:00-15:00.

פעילות האוטובוסים תתחדש במוצאי יום כיפור במדורג מהשעה 20:30. מומלץ לנוסעים להתעדכן במרכז שירות הלקוחות או באתר האינטרנט של אגד על שינויים שיחולו בקווי השירות בכלל, ובקווים לאילת ולגליל בפרט.

במהלך היום יפעלו הרכבות על פי לוח הזמנים של יום שישי עד לשעה 12:00. בין השעות 12:00-14:00 לערך תופסק פעילותן של חלק מהרכבות ומסלולי הנסיעה של הרכבות הנותרות יקוצרו. בשעה 14:00 תופסק תנועת הרכבות בכל הארץ. תנועת הרכבות תחודש לאחר חצות ביום חמישי פרט לרכבת היוצאת מתחנת נהרייה בשעה 23:11 לכיוון תל אביב ונתב"ג, שתפעל כסדרה.

15 טיפים שיעזרו לעבור את הצום

חום כיפור: יום צום שובר שיאים