כך נשמע הסיוט הלילי של תושבי תל אביב

תושבים בגוש דן שגרים ליד אתרי העבודות על הרכבת הקלה מדווחים כי באחרונה הרעש הפך לבלתי נסבל: בחלק מהמקומות העבודות מתבצעות רק בשעות הלילה והשכנים שמתקשים לישון תיעדו בלילות האחרונים איך זה נראה ובעיקר נשמע

מפגע רעש קשה בדרך לרכבת הקלה: לקראת עבודות הרכבת הקלה הזהירו אותנו מפקקי ענק, שבינתיים עוד לא נראים בשטח. דווקא תרחיש שלא הזהירו ממנו הפך לסיוט הכי גדול של מי שגרים בסמוך לעבודות - הרעש, ובמיוחד בשעות הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברחוב דפנה, הסמוך לרכבת מרכז וצמוד לאזור עבודות הרכבת הקלה, אתר העבודה שומם במהלך היום. העבודות מתבצעות רק בלילה, כדי לא להפריע לנתיב התחבורה הסוער. הקדיחות המרעישות בקרקע נמשכות לדברי התושבים עד לשעה חמש לפנות בוקר.

הדיריים המתוסכלים נאלצים לספוג את הרעש החריג מאתר הבנייה שצמח לפתע מתחת לבית - ובלילות האחרונים הם תיעדו את העבודות שפגעו בשגרת החיים ובעיקר בשינה. לדברי התושבים, הם לא עודכנו על תחילת העבודות ועל השעות החריגות. "הבלאגן מתחיל בעשר בלילה ונמשך עד הבוקר", סיפר עמית לוינוף, אחד הדיירים. "אתמול ישנתי עם אטמי אוזניים לראשונה בחיי והילדים התעוררו. כל הבית לא ישן. בהתחלה דיברו על כמה ימים, אבל מנהל העבודה טען שאנחנו נכיר אחד את השני טוב בשש השנים הקרובות".

עידית קן-ציפור, תושבת נוספת, טענה כי אם הרעש יימשך התושבים לא ישרדו במקום אפילו שבועיים - שלא לדבר על שש שנים - מועד סיום העבודות המתוכנן. "הרעש הוא איום ונורא", אמרה. "התעוררתי בארבע וחצי בבוקר. אף אחד לא יידע את השכונה, היו צריכים להסביר לנו במה זה כרוך. אנחנו מרגישים שלאף אחד לא אכפת מאיתנו".

"כל הבית לא ישן" (עזרי עמרם)

מחברת נת"ע נמסר בתגובה: "העבודות המתבצעות בימים אלה בצירי תנועה מרכזיים מתבצעות בשעות הלילה מאחר ותנועת הרכבים דלה בשעות אלה. מדובר בעבודות נקודתיות שיסתיימו בימים הקרובים ואנו מתנצלים בפני התושבים".

עם זאת, בנת"ע סירבו להתחייב שהעבודות לא יחזרו למקומות האלה. בעתיד אולי בעלי הדירות כאן ייהנו מעליית ערך כתוצאה מהקרבה לרכבת, אך בינתיים הם "זוכים" בעיקר לנדודי שינה.