הפגנה בסכנין: "מסגד אל-אקצה בסכנה"

אלפי תלמידים בסכנין עזבו את בתי הספר העל-יסודיים ויצאו להפגין במחאה על ההתנהלות בהר הבית. הם הניפו דגלי פלסטין וקראו: "אל אקצא בסכנה", "לא ניתן לפגוע במסגד שלנו". יו"ר ישראל ביתנו הגיב למחאה: "לפטר את מנהלי בתי הספר"

אלפי תלמידים בסכנין, היום

על רקע המתיחות בהר הבית בעת האחרונה, שגררה שורה של עימותים אלימים בין צעירים פלסטינים לכוחות הביטחון, הפגינו הבוקר (שני) אלפי תלמידי בתי הספר העל-יסודיים בסכנין נגד מה שהם מגדירים "הפגיעה במסגד אל-אקצה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלמידים נטשו את הלימודים כדי לצאת ולהפגין מול בניין העירייה, הם הניפו דגלי פלסטין וקראו "אל-אקצה בסכנה, אל תפגעו במסגד שלנו". בהמשך נפגשו התלמידים עם ראש העיר מאזן גנאים שאמר להם: "אני מבין את הכעס שלכם, אסור לפגוע במתפללים ובקדושתו של מסגד אל-אקצא. לא ניתן לאף אחד לפגוע במסגדים ובכנסיות שלנו".

יו״ר ״ישראל ביתנו״ חבר הכנסת אביגדור ליברמן קרא בעקבות ההפגנה לשר החינוך נפתלי בנט לפטר את מנהלי בתי הספר בסכנין שתלמידיהם יצאו להפגין. לדבריו, הצעירים קראו בין היתר "מסכנין יצאה ההחלטה - אינתיפאדה וניצחון״.

״ברור שהמהלך הזה נעשה בצורה מאורגנת ולפחות מתוך הסכמה שבשתיקה של מנהלי בתי הספר הללו וכי זהו עוד שלב בחינוך להסתה נגד מדינת ישראל שמנחילים בתי הספר הללו לתלמידיהם.
אני קורא לשר החינוך לנקוט בצעדים קשים נגד כל המעורבים שיבהירו שמדינת ישראל לא תיתן את חסותה לאלו שמחנכים לפעול נגדה״, טען ליברמן.