צפו: מפגינים עצרו את טקס הכפרות

פעילי זכויות בעלי חיים הגיעו לישיבת "בעלז" באשדוד וניסו לעצור את הטקס שנערך במקום באמצעות עשרות תרנגולות. הפעילים התעמתו עם המתפללים ואף הצליחו להפוך את אחד מארגזי התרנגולות. כך נראתה המהומה

סמוך לשעה 17:30 לפנות ערב (ראשון) התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה על פעילי זכויות בעלי חיים שנכנסו לתוך ישיבת "בעלז" באשדוד, במטרה לעצור את טקס מנהג הכפרות באמצעות תרנגולות שנערך במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח שהתקבל, הפעילים התיזו מים על התרנגולות המוצעות למכירה במתחם ובכך הפרו את הסדר הציבורי במקום. ניידות סיור של משטרת אשדוד הגיעו למקום, עיכבו והרחיקו כעשרה גברים ונשים מקבוצת פעילי זכויות בעלי החיים.

מבדיקה של השוטרים שהיו במקום עולה כי לא הייתה אלימות כלשהי מצד המפגינים כלפי מבצעי המנהג. שוטרים ממשטרת אשדוד נשארו באזור הישיבה על מנת לשמור על הסדר. כעבור מספר דקות המפגינים עזבו ולפי שעה שקט במתחם הישיבה.

גם בפתח תקווה התפתח עימות בין פעילי זכויות בעלי חיים לבין מתפללים בבית הכנסת ברחוב פרנקפורטר בעיר. על החשד התפתחה תגרה בין יושבי בית הכנסת לאנשי הארגון שהגיעו למקום על רקע מנהגי הכפרות. לא היו נפגעים באירוע. שוטרי תחנת פתח תקווה הפרידו בין המעורבים.