רפאלי לא תורשה להעלות רחפנים שיתעדו את חתונה?

במשרד התחבורה שוקלים לסגור את המרחב האווירי במהלך חתונתה של דוגמנית העל דווקא עבור כלי הטיס ששכרה. זאת מחשש שהם עלולים לסכן כלי טיס אזרחיים באזור. קודם לכן ביטל שר התחבורה את החלטת הרשות לתעופה אזרחית לסגור את המרחב האווירי מעל יערות הכרמל בזמן חתונתה ביום חמישי הקרוב

לא תורשה להעלות רחפנים? (רויטרס)

בחתונה הזו השמיים הם הגבול: אחרי שמוקדם יותר היום (ראשון) החליט שר התחבורה ישראל כץ לבטל את ההחלטה לסגור את המרחב האווירי מעל יערות הכרמל בזמן חתונתה של דוגמנית העל ביום חמישי הקרוב - כעת נודע כי ייתכן שהמרחב האווירי בכל זאת ייסגר, אבל דווקא עבור כלי הטיס שבני הזוג עצמם תכננו להעלות לאוויר בזמן החתונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד התחבורה וברשות לתעופה אזרחית (רת"א) שוקלים שלא לאפשר לרפאלי ולבעלה לעתיד עדי עזרא להעלות לאוויר שלושה רחפנים ששכרו כדי לתעד באופן בלעדי את החתונה.

הנימוק להחלטה לא לאפשר לבני הזוג להעלות רחפנים הוא חשש מסיכון כלי טיס אזרחיים שעשויים לחלוף במקום. מחר יקיימו במשרד התחבורה וברת"א דיון שבו יעלה הנושא.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "הנחיית השר למנוע את סגירת השמיים מעל חתונת בר רפאלי ניתנה משיקולים של צדק ושוויון לכלל אזרחי המדיה והיא סופית ואינה ניתנת לשינוי. השר הנחה את מנהל רשות התעופה כי אם כתוצאה מהנחייה זו עלולה להיווצר בעיית בטיחות, עליו לבטל את כל אישורי הצילום מהאוויר שניתנו לאירוע".

בשבוע שעבר קיבלו כל בעלי רישיונות התעופה בישראל הודעה שלפיה החל מהשעה 17:00 ועד לשעה 02:00 ביום החתונה לא יורשה שום כלי טיס לחוג מעל אזור יערות הכרמל. ההודעה עוררה תרעומת רבה וגם במשטרה הביעו תמיהה על ההחלטה.

שר התחבורה מחה גם הוא על ההחלטה והורה לפתוח את השמיים מעל החתונה של רפאלי ועדי עזרא. השר הנחה את רת"א לבטל את ההוראה. "השמיים שייכים לכלל אזרחי ישראל ואין לנהוג בהעדפה באירוע זה מול אירועים אחרים", הסביר כץ. "יש לשמור על שוויוניות ומראית עין במתן אישורי הטיסות".