מרצה קרא לחיילים "פגאנים" וספג איומים ברצח

פעיל הימין "הצל" קרא לעוקביו הרבים לגרום לפיטוריו של מרצה, שכתב בפייסבוק ליד תמונת חיילים עם תפילין "פגאנים מזוינים". בעקבות הקריאה הפומבית הוא קיבל איומים ברצח ובת זוגו חוששת שהמילים יהפכו למעשים: "'הצל' זקוק לחקירת משטרה דחופה"

תמונת החיילים שעוררה סערה (פייסבוק)

הפוסט הביקורתי הוביל לאיומים ברצח: מרצה וחוקר הקולנוע פרסם לפני כשבוע בפייסבוק תמונה של חיילי צה"ל עם רובים ולידה כתב "הם אכן מדאיגים הפגאנים המזוינים האלה". איש הימין הקיצוני והזמר יואב אליאסי, המוכר בכינוי "הצל", הגיב בפוסט מתלהם משלו שמאז פרסומו החל המרצה לקבל איומים על חייו ואיחולים כמו: "נחכה לך מתחת לבית, תמות בייסורים קשים". בסביבתו של המרצה הביעו חשש מהאלימות הרבה של המגיבים: "זו כמעט מלחמת אחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונה שפרסם נראים חיילים חמושים בנשק בשעה שהם מניחים תפילין. לאחר שהתגובות לפוסט נעשו אלימות ומאשימות הבהיר כי המילה "מזוינים" לא נועדה לשמש כקללה, אלא במובן המקורי שלה - חמושים.

"הצל" קרא לעוקביו הרבים בפייסבוק לגרום לפיטוריו מאוניברסיטת תל אביב. בפוסט שפרסם שלשום וזכה ללמעלה מ-4,000 לייקים כתב אליאסי: "אם אתה רוצה לעסוק בקולנוע בישראל אתה צריך לעבור תחת ידיו, הוא ההגדרה המדוייקת לעוכר ישראל, בן אדם בעל שנאה עצמית ששונא את זה שהוא נולד יהודי וחי בישראל".

"אין כמו אהבת חינם של יהודים"

בהמשך ההודעה כתב הזמר: "שלא תתבלבלו פגאנים =עובדי אלילים ומזויינים אתם כבר יודעים מה זה אומר והוא לא מתכוון לחמושים. העמוד פייסבוק שלו מוקדש לשנאת הימין וצה"ל והציונות וזה מורה בישראל. הייתי אומר בואו נדאג שיפטרו אותו אבל אוניברסיטת תל אביב זה בית הגידול של הקקות שמאלנים כאלו, אבל בואו נתקשר לדיקן ונראה מה הוא חושב על חיילי צה"ל ונבקש ממנו יפה לפטר את הזבל". בהמשך צירף את מספר הטלפון והמייל של דיקן האוניברסיטה.

בעקבות הדברים, קיבל המרצה הודעות נאצה רבות. "אני לא חדל לקבל קללות ואיומים כמו 'בן זונה, לך לעזה, חבל שהנאצים לא חיסלו את המשפחה שלך (אגב, הם דווקא כן), נחכה לך מתחת לבית, נדאג לפיטוריך' וכו'", כתב בפייסבוק וציין כי ברשת החליטו להסיר את התמונה שלו, צעד שבעקבותיו פרסם הבהרה: "שתדעו ימניים מטורללים, שמזויינים בעברית זה חמושים. אין באמירה שום פגיעה מלבד הפגיעה של פייסבוק בחופש הדיבור".

במהלך סוף השבוע קיבל המרצה עוד עשרות הודעות נאצה מאיימות והשיב להן: "לגבי כל אלו שמאחלים לי מוות בייסורים קשים, אני מאחל לכם בתמורה, ומתוך אהבת חינם, מוות קל ונעים, אבל שתמותו צעירים. ושנה טובה לכולכם". הוא הוסיף כי "אין כמו אהבת חינם של יהודים בערב יום הכיפורים".

בת זוגו הזדעזעה מהודעות הנאצה ומהתגובות הקיצוניות בדף של "הצל". לדבריה, מדובר ב"תופעת הצל הנורא שמטיל חושך גמור על מגזר שלם באוכלוסיה הנקרא שמאל. מלחמת אחים היא לא עניין של זמן, היא כבר כאן והם מחכים לה בזכותו בשמחה. האיש זקוק לחקירת משטרה דחופה שאולי תזעזע אותו כי מה שהוא עושה זה כבר מעבר למפחיד".