בכירים במשטרה נגד השר ארדן: "לא ייתכן שבתקופה כה רגישה אין מפכ"ל"

מזה כ-3 חודשים שלמשטרת ישראל אין מפכ"ל קבע - ולאור המצב הביטחוני הרעוע, בכירים בצמרת המשטרה ששתקו עד כה, לא עומדים עוד מנגד. ביומיים האחרונים הם מביעים ביקורת נגד השר ארדן ותוהים איך טרם מונה מפכ"ל למשטרה. מינוי הירש למפכ"ל - הולך ומסתמן כבלתי אפשרי

ביקורת נגד ארדן - גם מתוך המשטרה (יהונתן סינדל, פלאש 90)

"איך יכול להיות שבשיאו של גל טרור מתמשך, אין למשטרה מפכ"ל?": את הביקורת הזו משמיעים ביומיים האחרונים בכירים בצמרת המשטרה - שמאז שנודע על כוונתו של השר גלעד ארדן למנות את תא"ל במיל' גל הירש לתפקיד, לא אמרו מילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אלא שלאור התגברות הטרור בגזרת ירושלים בשבוע האחרון, החליטו בכירים בצמרת הארגון להעביר ביקורת נוקבת על התנהלותו של השר. אותם בכירים תוהים איך ייתכן שבשיאו של גל טרור, דווקא בימים טרופים כמו אלה, אין מפכ"ל למשטרה - אדם שאמור לנווט את הארגון ולקבל החלטות מכריעות וחשובות.

גל טרור בירושלים - ולמשטרה יש מ"מ מפכ"ל (רויטרס)

לדבריהם, לא ייתכן שמי שמקבל החלטות אסטרטגיות ומבצעיות שמפכ"ל מוסמך לקבל הם ראש הממשלה נתניהו והשר ארדן. אותו שר, שמכהן בתפקידו רק כמה חודשים, טען מתחילת הדרך כי יש לחולל שינויים גדולים במשטרה ובתרבות הארגונית שלה, אלא שנראה כי שינוי תכוף לא הולך ביחד עם עיכוב במינוי המפכ"ל.

וינשטיין יבשר לארדן: הבדיקה בעניין הירש תיארך עוד זמן רב

אמש (חמישי) דיווח פרשננו אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, צפוי להודיע לשר ארדן בתחילת השבוע הבא, כי הבדיקה בעניינו של גל הירש צפויה להיארך עוד שבועות - וכי יהיה עליו להחליט, בהתאם לכך, האם להותיר את המשטרה ללא מפכ"ל לתקופה נוספת - או שמא יבחר להסיר את מועמדותו של הירש ולבחור במועמד חלופי בהקדם.

הבדיקה בעניינו תתארך. גל הירש (חדשות 2)


הירש עצמו ככל הנראה אינו מתכוון להסיר את מועמדותו באופן עצמאי, וההערכה היא שאם ארדן יבין שהבדיקה בעניין הירש תתארך מאוד - הוא לא יניח למשטרה להיוותר ללא מפכ"ל קבע - ויעדיף את טובת הארגון, על פני הנאמנות שהפגין כלפי הירש. סיכוייו של המועמד שבחר ארדן לתפקיד להתמנות אליו נראים לא גבוהים במיוחד - לפחות לעת עתה.