"ההורים הלכו לישון – ואז אירע הפיצוץ"

נמשכת חקירת אירוע דליפת הגז בגן יבנה שבו נפצעו אנושות עליזה ואהרון גהן. חשד: הצנרת הותקנה באופן רשלני. קרוב משפחה של בני הזוג: "היה ריח של חומר הדברה ולכן בני המשפחה לא חשדו. הבן, שהיה בקומה העליונה, ירד למטה וניסה לחלץ את הוריו – אך נפצע גם הוא"

בבית החולים תל השומר עדיין מאושפזים באורח אנוש עליזה ואהרון גהן, בני זוג בשנות ה-60 לחייהם, שנפגעו בפיצוץ בלון הגז אמש (חמישי) בביתם שבמועצה המקומית גן יבנה. בקרב החוקרים מתחזקת ההערכה כי האירוע הקשה נגרם כתוצאה מהתקנת צנרת הגז שלא על פי החוק. אדם נוסף נפגע בינוני באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מקרובי משפחתם של בני הזוג סיפר: "הריח היה ריח של חומר הדברה ולכן בני המשפחה לא חשדו. ההורים הלכו לישון בקומה התחתונה ואז אירע הפיצוץ. הבן, שהיה בקומה העליונה, ירד למטה וניסה לחלץ את ההורים ולכן נפצע".

סמוך לחצות התקבל דיווח על שריפה שפרצה בבית פרטי ברחוב הרב הרצוג בגן יבנה. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לארבעה פצועים שסבלו מכוויות בכל חלקי גופם.

פיצוץ הגז בגן יבנה: חשד לרשלנות (חטיבת דובר המשטרה)

בני הזוג גהן פונו להמשך טיפול רפואי כשהם מורדמים ומונשמים. גבר נוסף כבן 40 פונה כשהוא סובל מכוויות בידיו ומשאיפת עשן ואחר נפגע גם הוא משאיפת עשן וטופל במקום.

"המבנה היה חשוך ובחצר ניתן היה לראות הרס גדול שנגרם במקום", תיאר פרמדיק מד"ר שי אלזמי שהוזעק לזירה. "מחוץ לבית בחצר, איתרנו ארבעה פצועים, הענקנו לשניים מהם טיפול רפואי מציל חיים שכלל מתן נוזלים, הרדמה, הנשמה וטיפול תרופתי, ולשניים האחרים טיפול נשימתי תומך ופינינו אותם במהירות לבית החולים".