היועמ"ש: להמתין לאישור המינוי של הירש או להחליף מועמד

פרסום ראשון: וינשטיין צפוי להודיע לשר ארדן כי בדיקת המועמדות של הירש לתפקיד המפכ"ל תארך עוד שבועות רבים. לפיכך יציע לו לחכות - או לבחור במועמד אחר. הפרקליטות דורשת מהירש הסברים נוספים

היועמ"ש: להמתין או להחליף מועמד (פלאש 90, רויטרס, פייסבוק)

יותר משלושה שבועות חלפו מאז שהכריז השר לביטחון הפנים גלעד ארדן על בחירתו בתא"ל (במיל') גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה - ואישור המינוי עדיין לא נראה באופק. הבחירה בהירש נתקלה בהתנגדות חריפה של בכירי משטרה בעבר ובהווה, אך מכשול משמעותי יותר היה בדיקת היועץ המשפטי לממשלה בענייני עסקיו. הערב מתברר שהמינוי רק הולך ומתרחק, לפחות על פי לוח הזמנים. לחדשות 2 נודע כי וינשטיין צפוי להודיע לארדן כי הבדיקה תארך עוד שבועות ארוכים, וכי עליו לבחור אם להמתין - או לאתר מועמד אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השבוע הבא תתקיים במשרד המשפטים פגישה עם נציגי הפרקליטות ובסופה יקבל השר ארדן עדכון. ההערכה היא כי יוצבו בפניו שתי ברירות: האחת היא להמשיך להמתין עוד זמן רב לאישור מינויו של הירש, בזמן שהמשטרה מתנהלת ללא מפכ"ל במשרה מלאה כבר כשלושה חודשים. האפשרות השנייה היא למצוא מועמד חדש.

בפרקליטות טוענים שהירש התבקש להעביר השלמות, הסברים ותוספות באופן מידי, אך טרם עשה זאת. דוברו של גל הירש אמר בתגובה כי הוא נחוש להיות מפכ"ל וכי "העביר הכל למעט בדיקות דם". בתגובה לדברים אלה אומרים בפרקליטות כי הירש אכן העביר חומרים רבים, אך לא בהכרח כאלה שעשויים לתת מענה לשאלות בעניינו.

ממתין לעמדת היועמ"ש. טירקל (Hadas Parush/Flash90)

טירקל לארדן: ממתין לחוות הדעת של וינשטיין

בשבוע שעבר הודיע השופט בדימוס יעקב טירקל, יו"ר הוועדה המייעצת למינוי בכירים, לשר ארדן כי לא יוכל להביע את עמדתו בנוגע למינויו של הירש לתפקיד המפכ"ל עד שיקבל את הממצאים ואת חוות דעתו של היועץ המשפטי וינשטיין.

יומיים קודם לכן התייחס וינשטיין לסוגיה בכנס בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין והבהיר כי יעשה מאמץ כדי לזרז ככל הניתן את הבדיקה בעניינו של הירש. "אנו רגישים מאד למשך הזמן שחולף ולצורך לקדם את המינוי במהירות האפשרית ולמזער את הפגיעה ככל שניתן", אמר וינשטיין. "יחד עם זאת, הבדיקה צריך שתיעשה בצורה יסודית ונכונה".

"מבלי לוותר על כך, נעשה כל אשר לאל ידינו לזרז את הבדיקה ולאפשר לוועדת טירקל לקבל החלטה מושכלת ונקיה", הוסיף היועץ המשפטי לממשלה. "אם יהיה צורך בכך, וכך גם הודעתי לפרקליטו של גל הירש, יישמע מר הירש בפנינו".