בגלל תרומות מקטאר: רגב נגד סכנין

מענק של מיליון דולרים שהעבירה ממשלת קטאר לקבוצת הכדורגל בני סכנין עוררה את זעמה של שרת התרבות והספורט מירי רגב, שהודיעה כי בכוונתה לעצור את הזרמת התקציבים לקבוצה אם זו תחליט לקבל מגורם המוגדר "מדינת אויב". בסכנין מציעים לרגב להביט על התרומה כאפליה מתקנת

זה היה עימות צפוי מראש: שרת התרבות והספורט מירי רגב זועמת בעקבות מענק בגובה מיליון דולרים שקיבלה קבוצת הכדורגל בני סכנין מממשלת קטאר. זו אינה הפעם הראשונה שהאמירות הערבית מעבירה לקבוצה כספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השרה הודיעה בתגובה כי לא ייתכן שמדינה שמממנת טרור ורוצחים תממן גם קבוצת ספורט ישראלית, כך להגדרתה, והוסיפה כי אם הקבוצה מעוניינת בכסף קטארי היא אינה ראויה לקבל כסף מהציבור הישראלי דרך משחקי הטוטו. בעקבות המקרה, הודיע רגב כי היא תכנס דיון דחוף שמטרתו שינוי תקנות המימון והעברת כספים ציבוריים לקבוצות ספורט.

"בכוונתי להוביל חקיקה רוחבית בנושא ולמנוע ממדינות זרות ועוינות שתומכות בטרור לשלוח זרועות תמנון במסווה של תמיכה", אמרה רגב. "אפעל בכל הכלים העומדים לרשותי על מנת שאזרחי ישראל ומוסדותיה לא יתנו יד להלבנת מדינות חשוכות התומכות בטרור, במישרין או בעקיפין".

בקבוצת בני סכנין הציעו לשרה בתגובה להתבונן על המימון מנקודת מבט חיובית, בנימוק כי תורמים זרים שמעבירים כספים לקבוצות יהודיות ממעטים לתרום לה סכומים זהים וכי הכסף מקטאר מאפשר לקבוצה לעמוד בהתחייבויותיה.