קליע פגע ברכבת בלוד: "הרגענו הנוסעים"

אירוע חריג ברכבת ישראל סמוך ללוד: כדור רובה נורה לעבר אחד הקרונות וניפץ את השמשה. רק בנס לא היו נפגעים בתקרית. תנועת הרכבות באזור הופסקה וחודשה תוך זמן קצר. ההערכה: מדובר בירי תועה

רכבת ישראל, הערב

קליע פגע הערב (רביעי) ברכבת ישראל, סמוך ללוד. אין נפגעים כתוצאה מהירי. נסיבות האירוע עדיין לא ברורות. ההערכה היא כי מדובר היה בכדור תועה שנורה בחתונה שנערכה באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנוסעים ברכבת דיווחו על ירי לעבר הרכבת. תחילה נעצרה תנועת הרכבות באזור, אך כעבור זמן קצר, ולאחר שהשוטרים שהוזעקו למקום סרקו את הקרונות ברכבת, הוחלט לחדש את תנועת הרכבות.

"תוך כדי הנסיעה אני מקבל דפיקות בדלת", שיחזר נהג הקטר, אמיל בניסטי, בשיחה עם חדשות 2 Online. "מישהו מזדהה בתור שוטר ואומר שירו על הרכבת. יצאתי החוצה לראות. הופתעתי, ואני עד עכשיו מופתע".

"ירי על רכבת זה לא שגרתי", הדגיש בניסטי העובד כנהג קטר בתשע השנים האחרונות. "אבנים זה רגיל אבל ירי זה דבר חדש. זה לא קרה לי אף פעם. התחלנו לתפעל את האירוע מול הפיקוד של הרכבת. עבדנו לפי הנהלים".

אלון ברוך, פקח שהיה על הרכבת בעת האירוע, סיפר לחדשות 2 Online: "הכדור כנראה פגע בנו בזמן הנסיעה. שוטר שנסע ברכבת דפק לנהג הקטר על הדלת והוא קרא לי ולמאבטח". הוא הוסיף כי הצוות פעל על פי ההנחיות. "כרזנו לנוסעים והרגענו אותם תוך שאנחנו מבצעים סריקה ברכבת כדי לוודא שאין נפגעים. לא היו פאניקה או לחץ".

מרכבת ישראל נמסר כי "הרכבת המשיכה בנסיעה לתחנת לוד, שם הועברו הנוסעים לרכבת חליפית. בקרון שהו בעת פגיעת הכדור עשרות נוסעים".