ההרוג מיידוי האבנים הובא למנוחות: "אבא, איך אפשר להמשיך בלעדיך?"‎

מאות מכרים ובני משפחה ליוו למנוחות את אלכסנדר לבלוביץ', תושב ירושלים שנרצח בפיגוע יידוי אבנים בשכונת ארמון הנציב בערב החג. "נוח באדמת המדינה שבה נולדת ובה נרצחת", ספד לו בנו ניר. בתו: "מצדיעה לך"‎

בית העלמין גבעת שאול, הערב (חדשות 2)

מאות בני משפחה וחברים של אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל ליוו אותו הערב (רביעי) בדרכו האחרונה בבית העלמין גבעת שאול שבירושלים. לבלוביץ' נהרג בערב ראש השנה מיידויי אבנים לעבר מכוניתו בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שום דבר לא יכול להכין בן אדם לרגע כזה", ספד לו בנו, ניר. "איך אני יכול להמשיך בלעדיך? נוח באדמת המדינה שבה נולדת ובה נרצחת". בת זוגו, איריס, הוסיפה: "נלקחת מאיתנו בגלל שנאת חינם שלא הייתה בלבך".

"בצאת החג השמיים בכו", ספדה לו הבת מאיה. "איך נפרדים מאדם כמוך? מי היה מאמין שזה קורה לנו. אני מצדיעה לך לדרך שבחרת בה, צעדת בה והיית איתנו תמיד. אני מצדיעה לך".

לבלוביץ' ז"ל (באדיבות המשפחה)

"הוא היה אבא אוהב, סבא נערץ, בן זוג תומך, איש יקר, דמות לחיקוי, איש שתרם חלק נכבד מחייו למעון הנכים, איש שהוא חבר לעת צרה", סיפר קרוב משפחתו, שלומי לביא, לחדשות 2.

"בערב החג אלכס פתח את הדלת עם פרחים", הוא שיחזר את השעות האחרונות בחייו של לבלוביץ'. "הוא נישק וחיבק את כולם, ניהל את סעודת החג, אמר את הברכות כמו שרק הוא יודע. הוא התנהל כרגיל, לא יכולת לזהות עליו משהו שלא כשורה, הוא יצא לתת הסעה לקרובת משפחה שעשתה איתנו את סעודת החג - ולא חזר".

לבלוביץ' ניהל במשך שנים את המעון לנכים בשכונת גילה. מכריו שנכחו בהלוויה אמרו כי "אם הנכים היו יכולים להיות כאן, הם היו מספרים לכם עליו, אבל לא יכולנו להביא לכאן 70 אנשים על כסאות גלגלים. במשך עשרות שנים הוא היה מסור וקשוב להם כל כך".

מוקדם יותר היום סייר ראש הממשלה בנימין נתניהו בזירה בה נרצח לבלוביץ'. "האבן הזאת היא אבן אחת יותר מדי", אמר נתניהו. "אנחנו מכריזים מלחמה על זורקי האבנים, מיידי הבקבוקים והפורעים למיניהם".

"אנחנו משנים מדיניות", הוא הדגיש. "אנחנו הולכים לאמץ שינויים גם בהוראות פתיחה באש וגם בעונשי מינימום, החלת עונשי מינימום על מיידי בקבוקי תבערה ואבנים". ראש הממשלה הוסיף כי הקנסות לבני המשפחות של הקטינים שעוסקים בטרור יוגדלו.

"אבן אחת יותר מדי". נתניהו בסיור

לבלוביץ' נסע בכביש בין שכונת ארמון הנציב לצור באהר הערבית הסמוכה. בהלוויה שנערכה היום אמרו רבים מתושבי ירושלים כי "אולי עכשיו מישהו סוף סוף יבין שיש אינתיפאדה שלישית שצריך לטפל בה".