השנה שתהיה: האיומים והאתגרים

איך ישפיע עלינו ההסכם עם אירן? מי ישקם את המשטרה? מחירי הדיור ייבלמו? טרור היחידים ימשיך או שאינתיפאדה בדרך? מה צריך כדי לעצור את דאע"ש? ואיזה מדליה ניקח באולימפיאדה? כתבי חדשות 2 עם התחזית לתשע"ו

שנה חדשה נפתחה ומדינת ישראל ניצבת בפני שורה של אתגרים, איומים ומשימות חשובות כמעט בכל התחומים. מההתפשטות של דאע"ש, דרך המאבק בעליית מחירי הדיור, הצורך בשיקום המשטרה ועד התקוות הספורטיביות לקראת אולימפיאדת ריו בקיץ הבא. כתבי חדשות 2 מציגים את התחזיות שלהם לשנה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכלכלה הישראלית צריכה מעשים

השנה החולפת הייתה מפוספסת בתחום הכלכלי. התכניות של כחלון בתחום הדיור עפות בקצב מסחרר, אבל מחירי הדירות עדיין עולים. גם בתחום הצמיחה ומתווה הגז יש לא מעט צרות. אז מה לעשות בשנה הבאה? פשוט לעשות. איום ההאטה מוחשי ומדאיג, לתשומת לבם של הפוליטיקאים שחושבים רק על הכותרת הבאה

האם לפנינו עוד שנה של דאע"ש?

בשנה החולפת התחזק ארגון הטרור הרצחני והתבצר כמעט מהפרת עד החידקל. האם צבא ערבי כלשהו יצליח לבלום את המדינה האסלאמית? ומה ההשלכות של המאבק העקוב מדם במזרח התיכון?

משטרת ישראל זקוקה לשיקום דרמטי

אולי השנה יחל התהליך הכל כך נדרש בגוף הכי חבוט וחבול במדינה. פרשת הניצבים הבכירים שהופללו בעבירות מוסר ושחיתות הוכיחה שמערכת הפיקוח והבקרה של המשטרה לקויה. המציאות מחייבת מודל חדש שיכלול את כל המשטרה - מהמפכ"ל ועד אחרון השוטרים

חוסר יציבות אזורית כמוטיב מרכזי

אנחנו חיים באזור מאוד לא יציב, וזה מה שיאפיין גם את השנה הבאה. האם השנה הקרובה תביא לסוף משטרו של אסד? איך ינצל חיזבאללה את הכסף האירני שיזרום עם הסרת הסנקציות והאם טרור היחידים מהרשות הפלסטינית ימשיך ללוות אותנו?

שנה בלי גרעין ובלי מדינת פלסטין?

בשנה החדשה לא יהיה איום אירני ישיר על ישראל, אך הדרג המדיני ימשיך להתמודד עם ההשלכות של ההסכם - שבזכותו האירנים יספרו בשנה הבאה דולרים ירוקים על המרפסת. הגבולות עדיין רגיזים למרות שאיש לא רוצה במלחמה, וגם הסיכוי להסדר מול הפלסטינים אפסי. ואיך תשפיע סוף כהונת אובמה?

האתגר של הספורטאים: ריו ויורו

האתגר הספורטיבי הראשון שיעמוד בפני ישראל בשנה הקרובה הוא אליפות אירופה בכדורגל שתיערך בצרפת. למרות הישגים לא רעים, סיכויי הנבחרת להעפיל לראשונה בתולדותיה ליורו לא מזהירים. מנגד מקווים הספורטאים לחזור עם כמה מדליות מאולימפיאדת ריו.