מחאת אוהדים בישראל: "פליטים לא רצויים"

אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל הניפו בתחילת משחקם נגד קריית שמונה שלט ועליו הכיתוב מעורר המחלוקת נגד הפליטים. דווקא באירופה שנמצאת במרכז המשבר, אימצו לאחרונה גישה מקבלת יותר - אפילו במגרשי הכדורגל

מחאה מכוערת ביציעים: אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל הניפו הערב (שבת) שלט במשחקה של קבוצתם נגד קריית שמונה בגנות פליטים. מדובר ב"מחווה" לאוהדי כדורגל אירופים, שבשבועות האחרונים הציגו עמדה מקבלת לאלפים שמנסים להגיע אל היבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת המשחק שהתקיים באצטדיונה הביתי של קריית שמונה, הניפו האוהדים בצהוב שלט ועליו הכיתוב: Refugees not Welcome. זה מגיע ימים ספורים לפני הופעתה של מכבי תל אביב בליגת האלופות בלונדון נגד צ'לסי, ועלול לגרור ביקורת בינלאומית נגד נציגת ישראל במפעל האירופי החשוב.

אוהדי שטוטגארט, גרמניה (טוויטר)

בשבועות האחרונים לנוכח המשבר ולמרות שטף הפליטים שהציפו את אירופה, התגייסו אוהדי הכדורגל ברחבי היבשת למען המטרה. באופן מפתיע דווקא הם - שדבקה בהם תדמית של חוליגנים - הניפו שלטים ביציעים שבהם הם קוראים לממשלותיהם לאמץ לחיקם את אלפי בני האדם שנמלטים מארצותיהם.

הגדילו לעשות אוהדי הכדורגל בגרמניה, אחת המדינות שהפכה למוקד מרכזי לפליטים, שמדי מחזור ליגה מביעים בהם תמיכה פומבית. רק בסוף השבוע הקרוב צפוייה גרמניה לקלוט עוד 40 אלף פליטים, ונראה שהדבר לא משנה את דעתם של אוהדי הכדורגל המקומיים. הדבר מעלה תמיהה לנוכח השלט של האוהדים כאן, משום שישראל כמעט לא מושפעת מהמשבר העולמי.