משפחות שכולות פנו לארדן ונתניהו: "לבטל את מינוי הירש"

בעוד שאישור מינויו של תא"ל במיל' גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה מוסיף להתעכב בשל בדיקת היועץ המשפטי לממשלה, הסערה הציבורית מסרבת לשקוע. במכתב ששלחו הערב משפחות שכולות לשר ארדן ולראש הממשלה נתניהו כתבו: הירש אינו ראוי

"לא ראוי", הירש (משה מילנר - פלאש 90)

מינוי גל הירש למפכ"ל מוסיף להתעכב בשל הבדיקה של היועץ המשפטי לממשלה בעניין החברות שבשליטתו, אך הביקורת לא נפסקת. משפחות שכולות שלחו הערב (חמישי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן בו דרשו לבטל את המינוי: "שומרים לעצמנו את הזכות והחובה לפעול בכל דרך אפשרית כדי להאיר את עיניכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לצערנו בנינו לא שבו מהמערכה במלחמת לבנון השנייה", כתבו המשפחות. "אחרי המלחמה הלא כל כך מוצלחת, היה ניסיון להעלים את אשר ארע בה".

"מדוע אנו דורשים את ביטול מינוי גל הירש למפכ"ל המשטרה?", שאלו. לטענתם, כאשר נפגשו עם השר ארדן והציגו לו את הטיעונים נגד המינוי הרגישו כי חידשו לו דברים רבים על המלחמה בכלל ועל תפקודו של גל הירש במלחמה בפרט, כמו גם על הדוחות שנכתבו אודות הכשלים.

חיילים בגבול לבנון, ארכיון (פלאש 90)

"נדהמנו לשמוע על הדרך בה הגעת להחלטתך למנות את הירש למפכ"ל מבלי לקרוא את הדוחות על מחדלי המלחמה ועל תפקודו הלקוי והכושל, של המועמד שלך - תא"ל גל הירש, כמפקד אוגדה במלחמת לבנון השנייה", כתבו. "החיפזון להשיבו לתפקיד ציבורי בכיר, מעורר את זכותנו ויותר מכך חובתנו האישית והציבורית, לתבוע את ביטול המינוי", הוסיפו.

לדברי המשפחות אין במכתב ששלחו המלצה על מועמד אחר: "אנו רק תקווה שאחת הברכות לעם ישראל לשנת תשע"ו תהיה מינוי מפכ"ל ראוי".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני