משלוח עד הבית? לא לג'סר א-זרקא

ג'סר א- זרקא הוא יישוב בין חיפה לתל אביב, אבל להרבה מהתושבים שם אין אינטרט. חברת בזק, שמתגאה במשלוח מהיר של נתבים לכל מקום בארץ- עד הבית, לא מגיעה לשם. מי שבכל זאת הזמין ושילם, צריך לצאת מהכפר ולהיפגש על הכביש עם השליח

לרבים מתושבי הכפר ג'סר א-זרקא שנמצא ליד זיכרון יעקב אין חיבור לאינטרנט. כשהם כבר מנסים להתחבר לשירות, חברת בזק שמתגאה במשלוח מהיר של נתבים וראוטרים, לכל מקום בארץ- עד הבית לא מגיעה לשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת התושבים כל מי שהזמין ושילם, נאלץ לצאת מהכפר ולהיפגש עם השליח באמצע כביש רחוק. סניה עמאש, תושבת הכפר, שהתקשרה לנציגת חברת השליחויות "בר", המספקת את השירות, לברר מדוע השליח לא מגיע עד לביתה, קיבלה את התשובה: "אנחנו רוצים להגן על שלומם של השליחים שלנו".

עמאש היא לא היחידה שנתקלה בנוהל המרגיז, גם אחמד ג'וחא, בעל פנסיון מקומי נאלץ לצאת מהכפר ולהיפגש עם השליח על כביש ראשי, רחוק מאד מג'סר. "השנה היא 2015 ואתה נתקל בזה שג'סר מוגדרת כאזור ביטחוני - לרגע חשבתי שאנחנו בשטחים", הוא מתאר בזעם.

חברת השליחויות מכחישה כי ישנם נהלים ספציפיים המונעים כניסה לתוך הכפר, ומבקשת מהתושבים לפנות לבזק. ג'וחא, שקיבל את התחושה שג'סר הוכנסה לרשימה שחורה של אזורים אליהם חברות מסרבות להיכנס, קיבל את האישור לכך מאחת מנציגות חברת השליחויות שענתה לו: "יש עוד מקומות ששליחים לא נכנסים אליהם".

מחברת בזק נמסר בתגובה: "בזק מבצעת באמצעות חברת שליחויות, מאות רבות של שליחויות ליישובים ערביים מדי חודש. אנו רואים חשיבות מרובה במתן שירות מלא לכלל תושבי המדינה, בוודאי שאין כל הנחיה שלא להעניק שירות לאזור כזה או אחר. הטענות הקשות שהועלו בכתבה מטופלות בחומרה רבה מול חברת השליחויות".

מחברת ההפצה "בר" נמסר: "חברת "בר" מספקת לכלל לקוחותיה שירותי הפצה בכל רחבי הארץ, כולל גם לכפרים ערבים, לרבות הכפר ג'סר א-זרקא. השירותים מסופקים בהתאם לדרישות לקוחות החברה ובהסכמה ותיאום מלא עמם. במידה ויתגלה כי עובדים בחברה לא עבדו על פי נהלים, הם יזומנו לבירור והנושא יתוחקר. נראה זאת בחומרה ונפיק את הלקחים כך שנוכל לספק שירותי הפצה בכל הארץ לרבות ג'סר א-זרקא".