בשורה לאוהדים: אין מניעה לשחק כדורגל בשבת

וינשטיין אימץ את המתווה של השרה רגב, לפיו משחקי הכדורגל בשבת ימשיכו להתקיים. במקביל, יוקם צוות בין-משרדי בראשות מנכ"ל משרד התרבות והספורט, שיבחן פתרון מקיף. ההתאחדות: המשחקים יתקיימו בשבת הקרובה

הכדורגל נשאר בשבת. וינשטיין ורגב (פלאש 90 - מרים אלסטר)

בשורה משמחת לאוהדי הכדורגל: היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (רביעי) כי בעת הזאת, הוא לא מצא מקום להורות על שינוי במדיניות אי-האכיפה בקשר לקיום משחקי כדורגל בשבת, הנהוגה במשך עשרות שנים. המשמעות: משחקי הכדורגל ימשיכו להתקיים בשבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שרת התרבות והספורט מירי רגב, הביאה בפני היועץ את יוזמתה להקים צוות בין-משרדי, בראשות מנכ"ל המשרד, למציאת פתרון מקיף בנושא. בהתייחס לכך, ביקש היועץ המשפטי לממשלה מהשרה רגב, כי לכשיסיים הצוות את עבודתו, והשרה תגבש את המלצותיה בנושא, יעודכן היועץ אודות ההמלצות שיגובשו.

הקימה צוות למציאת פתרון לסוגיה. השרה רגב (פלאש 90, יונתן סינדל)


"אני מודה ליועץ המשפטי לממשלה שסייע לי לשמור על הכדורגל, על החוק בישראל ועל השבת. אני מחוייבת לנושא, ומאמינה שנוכל להגיע לפשרה שתעמוד בעיקרון שמי שרוצה לשחק בשבת, ישחק, ומי שלא, לא", אמרה השרה רגב.

בהתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגה הבהירו היום כי לאור ההחלטה על הקמת ועדה שתבחן את סוגיית משחקי הכדורגל בשבת ולאחר שהתקבל מכתב מהיועץ המשפטי לממשלה כי בכוונתו לשמר את הסטטוס קוו בעניין קיום משחקי הכדורגל בשבת בפרק הזמן בו תעסוק הוועדה בנושא, המשחקים בליגות המקצועניות ובליגות הנוער שבת הקרובה יתקיימו כסדרן.

בנציגות שחקני הכדורגל בישראל קראו לשרה רגב לכנס לאלתר את הוועדה שהקימה. "כפי שהבטחנו לשרה רגב, נציגות שחקני הכדורגל תשתף פעולה באופן הדוק עם הוועדה ותפעל יחד איתה למציאת פתרון שיטיב עם כל הצדדים''.

הסוגיה נפתרה לאחר התערבות הממשלה

בחודש שעבר דרשה ההתאחדות לכדורגל את התערבות הממשלה במאבק על השבת. בהתאחדות פנו במכתב רשמי לשרי הממשלה הרלוונטיים, ובראשם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהם קראו להם לתת היתר לקיום משחקי כדורגל בשבת, זאת בעקבות הצהרת בית הדין לעבודה לפיה קיום משחקי כדורגל בשבת הוא בגדר עבירה על החוק.

"כידוע, בכל מדינות העולם נהוג לקיים את משחקי הכדורגל במסגרת ימי המנוחה השבועיים", הבהירו בהתאחדות. "גם בישראל, מזה קרוב למאה שנה, נערך חלק משמעותי מפעילות הכדורגל ביום השבת, אך פעילות כדורגל נערכת במידה רבה גם בימי שישי וימי ראשון שהם ימי המנוחה השבועית של בני הדתות האחרות בישראל".

אין מניעה לשחק בשבת. וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

הדיון סביב משחקי הכדורגל בשבת החל לאחר שארגון שחקני הכדורגל הגיש בחודש שעבר תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שבבסיסה בקשה למניעת משחקי כדורגל בשבת. בית הדין את עמדתו לפיה הוא לא ייתן לגיטימציה לקיום משחקי כדורגל בתחום השבת ללא היתר.