המשטרה פתחה בחקירה נגד ואנונו

בעקבות הריאיון הבלעדי שהעניק לחדשות 2 בודקים כעת במשטרה האם חושף סודות האטום מרדכי ואנונו הפר את תנאי שחרורו. ההחלטה התקבלה לאחר שידור הריאיון בתכנית "אולפן שישי", כשייתכן שבעצם הסכמתו לקיים את הריאיון הפר ואנונו את המגבלות שנגזרו עליו

פרסום ראשון: היחידה המרכזית של משטרת ירושלים פתחה בחקירה נגד מרדכי ואנונו, בחשד שהפר את תנאי שחרורו בריאיון שהעניק לדני קושמרו בתכנית "אולפן שישי" ובדברים שאמר במהלכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הידוע, מי שמפקח אחר תנועותיו של ואנונו בארץ הוא השב"כ ולכן אפשר שההנחיה לפתוח בחקירה הגיעה משם.

במהלך הריאיון שיחזר ואנונו את האופן שבו פעל כשתיעד את הנעשה במתקן הגרעיני בדימונה שבו עבד לפני כשלושה עשורים, וסיפר על האידיאולוגיה שהניע אותו בשליחותו. "זה לא עניין של כדאי או לא כדאי", אמר ואנונו בריאיון. "זה עניין של אם מה שעשיתי היה טוב או לא טוב, ואם המחיר ששילמתי היה צודק או לא צודק".

בנוסף תיאר ואנונו את התנאים שלהם זכה במהלך מאסרו הממושך בכלא, וטען כי גם שם הוסיף הממסד לעשות לו עוול. "לא היה פה צדק כי אני לא עבדתי כמרגל, לא פעלתי בשירות של אף אויב, זו התעללות לשמה של השב"כ והמוסד", האשים ואנונו.

"הייתי בבידוד, ולא רק שלא נפגשתי עם אנשים, אפילו התא שלי היה נפרד, אף אחד לא התקרב אליי. גם כשיצאתי החוצה, אף אחד לא הסתובב בחצר ואפילו סגרו לאסירים את החלון כדי שלא יראו אותי", הוסיף חושף סודות האטום.