יילדה את עצמה ברכב: "התינוק יצא ברמזור אדום"

הזוג מכפר סבא היה בדרכו לבית החולים, והצירים לא פסקו. ממש לפני הכניסה לפתח תקווה, באור אדום, התינוק החל לצאת. "פשוט יילדתי את עצמי", מספרת שירלי ליבוביץ, שהגיעה לביה"ח עם התינוק בידיה. "אנחנו עדיין בשוק"

התינוק לאחר לידתו (באדיבות המשפחה)

שירלי ואלי ליבוביץ מכפר סבא, מעולם לא חשבו שהלידה של התינוק השני שלהם תהיה כל כך חריגה. שלשום סמוך לחצות, היא החלה להרגיש צירים, אבל באמצע הנהיגה הבהולה לבית החולים - הם התגברו, והיא הרגישה כבר את הראש של התינוק. לבסוף: היא יילדה את עצמה בשלום, והגיעה לבית החולים יחד עם בעלה כשהתינוק בידיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ליבוביץ בדיוק נכנסה לשבוע ה-40 להריונה, כשאז בחצות בין שני לשלישי השבוע החלו הצירים כשהייתה בביתה, לפני שהלכה לישון. "התקשרנו לאחותי שתבוא לשמור על הילד הראשון. הצירים התחילו לי כל חמש דקות ועד שהיא הגיעה זה כבר היה כל שלוש דקות, ויצאנו ברבע ל-01:00 מהבית", היא מספרת לחדשות 2 Online.

בעלה אלי החל לנהוג במהירות לכיוון בית החולים בילינסון בפתח תקווה, השעון ב"וייז" הראה עוד 10 דקות להגעה, והצירים רק הלכו והתגברו. "באיזשהו שלב הרגשתי שאני בלידה, ואז אמרתי לו שיתקשר כבר למד"א, התקשרנו למוקדן ואמרתי לו שאני ממש מרגישה את הראש של התינוק. הוא שאל איפה אנחנו, ואמר לנו שאמבולנס בדרך אלינו".

המשפחה המאושרת בביה"ח (באדיבות המשפחה)

"פשוט יילדתי את עצמי"

שירלי לא החזיקה מעמד - וברמזור אדום, בכניסה לפתח תקווה, זה קרה: התינוק החל לצאת. "בעלי עזר לי להפשיל את המכנסיים ואמר לי 'אני רואה את הראש', זה היה בלתי נמנע, עשיתי לחיצה אחת והראש יצא ופשוט יילדתי את עצמי. מד"א היו איתנו בטלפון ואמרנו להם שהתינוק כבר בחוץ, אחר כך שמתי אותו עלי, הם ביקשו לשמוע את הבכי שלו, ואמרו שנשמע שהוא בסדר לפי הבכי".

במד"א הנחו אותם לכסות את התינוק, להדליק חימום ולהמתין בצד. כאמבולנס הגיע אחרי דקות ספורות, הם נתנו לאלי, האב הגאה, והלחוץ באותם רגעים, לחתוך את חבל הטבור - ואז המשיכו לנסיעה לבית החולים בילינסון - לשם הגיעו עם התינוק הבריא בידיהם - במשקל 3.470 ק"ג.

אנשי מד"א מחוץ לרכב (באדיבות המשפחה)

הם עדיין לא מעכלים את החוויה החריגה שעברו, ובינתיים הם במחלקת יולדות א' בבית החולים. "אני עדיין לא מאמינה שכל זה קרה, בחיים לא חשבתי על זה", מספרת האם הנרגשת ממיטת בית החולים. "כשמד"א הגיעו אני לא הבנתי מה קורה סביבי, בקושי דיברתי".

"הוא יצא באוטו חברה, זו חוויה מדהימה, בחיים לא חשבתי שאעבור את זה, ואני עדיין בשוק טוטאלי, אבל הכי חשוב שזה נגמר בצורה טובה", מספר אלי.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני