תיעוד: לקוח השתולל בסניף בנק ונעצר

התפרעות אלימה בסניף בנק דיסקונט בראשון לציון: לקוח שאיבד את שלוותו השליך חפצים, הרס ציוד ואיים על העובדים. המהומה נמשכה לרחוב שם תקף רכב ללימוד נהיגה – עד שנעצר על ידי המשטרה. צפו ברגעים הדרמטיים

"הרסו לנו את כל הסניף, מישהו משתולל פה": עובדי סניף בנק דיסקונט בראשון לציון הופתעו כאשר אחד הלקוחות החל להשליך חפצים, לקלל ולדרוש שהפקיד יוציא לו סכום כסף רב. העובדים הזמינו משטרה, ניסו להרגיע את הלקוח וגם הזהירו אותו: "אתה עושה טעות קשה, תירגע". מסע ההרס נמשך גם ברחוב, כאשר האיש ניסה להוציא נהג מרכב ברחוב, התיישב על מכסה המנועה שלו וגם להפיל את אחד השוטרים שניסה לעצור אותו. לאחר זמן קצר הצליחו השוטרים להשתלט באגרסיביות על האיש - לעיני העוברים והשבים. צפו במהומה כפי שתועדה על ידי אחד הלקוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהומה החלה עוד בתוך הסניף, כאשר הלקוח צעק ודפק על הקירות: "תוציא לי כסף עכשיו, תביא לי כסף!". אחד הלקוחות אמר: "תזמינו משטרה, הוא משוגע לגמרי", ועובדי הסניף התקשרו לשוטרים. "אנחנו בבנק דיסקונט, הרסו לנו את כל הסניף. יש פה מישהו משתולל, תגיעו מיד", אמר אחד העובדים בבהלה בשיחת הטלפון עם השוטרים. הלקוח התיישב בזעם והפגנתיות מאחורי הדלפק, לעיני הלקוחות והעובדים המודאגים.

לאחר שהשליך מחשב ומסך לרצפה וזרק חפצים לעבר העובדים, יצא האיש מהסניף ללא הפרעה. הוא ניגש לרכב של מורה לנהיגה שעמד ברמזור וניסה להוציא את הנהג מהאוטו, ולאחר מכן התיישב על מכסה המנוע והפריע לתנועה. אחד מעוברי האורח צעק: "הוא עוד יכול להרוג מישהו!".

"הוא היה נראה מעורער מאוד"

לאחר מכן ניסה לחמוק מהשוטרים והפיל אחד מהם. לאחר מרדף קצר הם הצליחו להשתלט עליו: השוטר שהופל על ידי החשוד "נקם" בו בבעיטה ובמכה באמצעות הקסדה - תוך כדי שהאיש מדמם מרגלו.

"ישב על המנוע כמו בחוף הים" (חן בכר)

חן בכר, שהיה בסניף בעת המהומה, תיעד את האירוע וגם עקב אחר התוקף כאשר הוא יצא לרחוב. "זו ממש דרמה כמו במשחק GTA, הוא הכה מישהו והרס את הבנק", סיפר בכר לחדשות 2. "אחר כך הוא יצא החוצה וניסה להוציא נהג מהרכב". 

בכר סיפר כי במהלך ההשתוללות האיש הכה את אחד הפקידים בפניו: "הוא דפק לו סטירה עם יד מגואלת בדם. האיש דימם מהזכוכיות שהוא שבר בדרך, הוא היה נראה מאוד מעורער, הוא נראה תחת השפעת אלכוהול או משהו דומה".

"כשהנהג נעל את הדלת ולא נתן לו להיכנס הוא נשכב לו על מכסה המנוע", הוסיף בכר, "הוא ישב שם כאילו הוא בחוף הים". בכר הוסיף כי האיש גם ניסה להוציא אישה מבוגרת מאוטו נוסף ואמר לה לצאת. "הוא דפק מכות לשני שוטרים על קטנוע והפיל אותם - הבחור היה חזק".

בבנק אישרו כי האיש הינו אחד מלקוחותיהם. מהבנק נמסר בתגובה: "לסניף הבנק נכנס אדם שככל הנראה היה נתון בהתקפת אמוק והחל לנהוג באלימות פיזית ומילולית. צוות הסניף, שהבחין מיד כי מדובר במקרה חריג, פעל במהירות בניסיון להרגיע את הרוחות עד להגעת המשטרה".