ירושלים: בני זוג מתו בדירתם מהרעלת גז

צוותי כיבוי שהוזעקו לדירה בשכונת רוממה פרצו פנימה ומצאו את גופותיהם של בני הזוג, בשנות ה-40 לחייהם. עדיין לא ברורה הסיבה לדליפת הגז שהובילה למותם. מחשש לפיצוץ פינוי לוחמי האש את כל דיירי הבניין. ההערכה היא שבני הזוג מתו כבר בליל שבת

טרגדיה בירושלים: בני זוג בשנות ה-40 לחייהם נמצאו הבוקר (שלישי) ללא רוח חיים בדירתם בשכונת רוממה בעקבות דליפת גז במקום. צוותי כיבוי והצלה ואנשי המשרד להגנת הסביבה פועלים במקום לניטור הגז ולבירור נסיבות הדליפה. משטרת ירושלים פתחה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי הכיבוי הוזעקו לדירה ברחוב פנים מאירות לאחר שדווח כי בני הזוג לא עונים לטלפון בדירה ולא מגיבים לדפיקות בדלת. לוחמי האש נכנסו לדירה דרך דירה סמוכה ובסריקה נמצאו גופות בני הזוג - גופת הגבר במטבח וגופת האישה בחדר סמוך.

רס"ל אודי גל, מפקד צוות הכיבוי שהגיע ראשון לדירה, סיפר כי לוחמי האש נכנסו לדירה דרך החלון של דירה סמוכה ואיתרו את הגופות: "הרחנו ריח חריף של גז בדירה ואיתרנו את מקור הדליפה בכיריים כאשר הברז פתוח. התחלנו מיד באוורור הדירה ובמקביל הכנסו את הפרמדיקים של מד"א עם מערכות נשימה שיש בידינו".

פרמדיק מד"א נתנאל רפואה תיאר את שראה בדירה: "לוחמי האש פינו את הבניין מדיירים ונכנסנו לתוכו כשאנחנו לובשים חליפת מגן. בתוך הדירה שכבו גבר ואישה כשהם מחוסרי הכרה וללא רוח חיים. נאלצנו לקבוע את מותם בשטח".

(כבאות והצלה מחוז י-ם)

בני הזוג התגוררו ביחידת דיור קטנה הנמצאת בתוך דירה אחרת בבניין. חיפוש שנערך במקום העלה כי הכיריים המופעלים באמצעות גז היו פתוחים ועליהם הונחה פלטת שבת. על השולחן הייתה מונחה כוסית יין לקידוש וההערכה היא כי בני הזוג מתו כבר בליל שבת.

בני הזוג נשואים פחות משנתיים ושניהם בעלי אזרחויות זרות - הבעל אמריקני והאישה צרפתית. הרשויות מנסות כעת לאתר את בני משפחותיהם.

שתי האפשרויות העיקריות שנבדקות בשלב זה הן שאחד מבני הזוג השאיר את הגז פתוח בטעות וכי מדובר בתאונה, או שמא החליטו השניים לשים קץ לחייהם. מחשש לריכוז גז מסוכן שעלול לגרום לפיצוץ, פינו כבאים את כל דיירי הבניין וביצעו פעולות לאוורור הדירה והבניין.