עזבו את ביתם בעקבות הירי מעזה

קליעי הנשק שחדרו אל ביתם לא הותירו לבני משפחת ביידר כל ברירה אלא להעתיק את מגוריהם למבנה אחר במושב נתיב העשרה. "ההחלטה נפלה עוד באותו רגע - במשך היום הילדים אמנם רגועים, אבל בלילות הם חוששים", הסביר האב ישי את ההחלטה

עברו דירה בעקבות הירי מהרצועה. ארכיון (מיכה שמילוביץ)

חמישה ימים לאחר שביתם נפגע מירי נשק קל שנפתח מעזה, החליטו בני משפחת ביידר להעתיק את מגוריהם לבית אחר במושב נתיב העשרה. "האירוע השפיע עלינו מאוד", אמר לחדשות 2 Online אב המשפחה ישי, "אנחנו לא רואים אפשרות אחרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לאחר התקרית שבה חדרו קליעים את קירות הגבס של בית המשפחה בשבוע שעבר, אמר האב ישי ביידר כי הוא ורעייתו ישקלו ברצינות את המשך מגוריהם במבנה.

"ההחלטה נפלה עוד באותו רגע. במשך היום הילדים אמנם רגועים, אבל בלילות הם חוששים. זה היה קרוב מדי והיה לנו נס, אנחנו חוששים שנס כזה לא יקרה שוב", הוא הסביר היום.

בשל אהבתם למקום ולחיי הכפר החליטו בני הזוג לא לעקור מהמושב לחלוטין, אלא רק להעתיק את מגוריהם לבית אחר במקום. בשונה מביתם הקודם, פניו של המבנה החדש לא יפנו לרצועת כזה וכל קירותיו יהיו עשויים מבטון.

ירי מדויק או תועה? (מיכה שמילוביץ)

למרות שבצה"ל מעריכים כי מדובר בירי תועה, ביישוב משוכנעים שמדובר בירי מכוון. "גם כשקליע פגע בבית הכנסת במושב לפני חודשיים חשבנו שמדובר בירי תועה", אמרה ראש צוות החירום במושב, אביבה פולד. "כשירי פוגע בשלושה בתים זה כבר סיפור אחר שמעורר חשד. אני בספק אם מדובר באמת בירי תועה".