השר גלעד ארדן איתן בדעתו: הירש למשרת המפכ"ל

השר לביטחון פנים נחוש להוציא את מינויו של הירש אל הפועל, על אף המחלוקות וההסתייגויות. צוות שמינה היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין לבדיקת המינוי יזמן את הירש בכדי להציג את טענותיו בנוגע למידע שהצטבר עד כה

יזומן לצוות הבדיקה. הירש (פלאש 90 / יונתן סינדל)

הסערה בדרך למינוי המפכ"ל: על אף הדברים שאמר היום (שני) האלוף (מיל') דורון אלמוג נגד מינויו של גל הירש למפכ"ל, השר לביטחון פנים גלעד ארדן מביע נחישות בנוגע למינויו לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר ארדן שמע כבר את דבריו של אלמוג, שחיבר בעבר דוח בדבר תפקודו של הירש במלחמת לבנון השנייה, במהלך פגישה שקיים עמו בשבוע שעבר. גם חברי ועדת טירקל למינויי בכירים מכירים את עמדתו של האלוף אלמוג שכן הם קיבלו ממנו ומהאלוף (מיל') יורם יאיר מכתב בו הם שוטחים את טיעוניהם נגד מינויו של הירש.

למרות הדברים, ארדן דבק בהחלטתו לקדם את מינויו של הירש לתפקיד המפכ"ל. בלשכתו דוחים מכל וכל את הפרסומים בנוגע לפנייה מחודשת לאלוף (מיל') טל רוסו, ומקורביו טוענים כי "לא היה ולא נברא".

איתן בדעתו. השר גלעד ארדן (ארכיון) (יהונתן סינדל, פלאש 90)

הירש יעיד בפני צוות הבדיקה

בינתיים המפתח למינוי עדיין בידי היועץ המשפטי לממשלה. אתמול נפגש היועץ יהודה וינשטיין עם חברי הצוות שמינה לבדוק את הנושא.

הירש עצמו יוזמן להופיע בפני הצוות ולהשמיע את דבריו והסבריו למידע ולטיעונים שהצטברו עד כה. ההערכה בלשכת היועץ כי הבדיקה בעניין הירש תימשך עוד זמן רב - כשבמקביל פועלת המשטרה ללא מפכ"ל קבוע במשך למעלה מחודשיים.