גם השוטר שעצר את שליסל הודח: "אין לכך הצדקה"

אחד מקציני המשטרה שהועברו מתפקידם בעקבות מחדל מצעד הגאווה נכח בזירה - ואף השתלט על הדוקר שליסל. הוועדה קבעה כי לא מילא את תפקידו במעקב אחר דמויות "חריגות". למקורביו הוא אמר היום: "זה לא מה שמגיע לי כי אני פעלתי טוב וכמו שצריך"

מעצרו של שליסל אחרי הדקירה (רויטרס)

במסגרת מסקנות ועדת הבדיקה של המשטרה לאירועי מצעד הגאווה שפורסמו אתמול (שני), הודחו מתפקידם שישה קצינים ושוטר. אחד מהקצינים הוא סגן ניצב שי אללי, שמשמש כראש הזרוע המבצעית בימ"ר ירושלים - והיה זה שנטרל את ישי שליסל ולקח מידיו את הסכין. בוועדה נכתב כי הוא היה אחראי על איתור דמויות חריגות, ועל כן הוא לא ישמש בתפקיד מבצעי במשך חמש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדוח הוועדה נכתב כי המסקנות כלפי אללי הוגשו "נוכח אחריותו לתכלול התכנית המבצעית ואחריותו על תדרוך מפקדי משימות בצעדה". בפני מקורביו טען היום אללי שהוא מתנגד להחלטה: "אין לכך כל הצדקה וזו החלטה לא פשוטה מבחינתי, זה לא מה שמגיע לי כי אני פעלתי טוב וכמו שצריך". הקצין הבכיר הוסיף: "התכניות שאני הכנתי עלו לאישור של גורמים בכירים ממני והם אושרו, אני יודע איך תפקדתי".

סנגורו של אללי, עו"ד גדי טל, הדגיש: "מדובר בהחלטה מרחיקת לכת שאין לה בסיס, הוא תפקד מצוין באירוע עצמו וגם בתכנון. אנחנו נמצה את כל הזכויות, נבקש שימוע ואם יצטרך נעתור לבג"ץ. מדובר בקצין ששירת 30 שנה בתפקידים לא פשוטים".

הדוח החמור כולל 11 המלצות אישיות, בהן המלצה להדיח מתפקידם 6 קצינים ושוטר אחד והערה פיקודית למפקד מחוז ירושלים. "ועדת הבדיקה מצאה כי על אף ההכנות וההיערכות ועל אף שהרעיון המבצעי בבסיס התכנון היה נכון, עבודת המטה, המענה המבצעי ובעיקר הציר המודיעיני לקו בכשלים", נמסר מהמשטרה. "הכשלים גרמו לכך שההתראות והאיומים לא קיבלו בפועל מענה הולם ולא מנעו במבחן התוצאה את כניסתו של המפגע לתהלוכה".

שליסל בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני