הכירו: המשרה החדשה של בני גנץ‎

רא"ל במיל' בני גנץ התמנה ליו"ר חברת "המימד החמישי" העוסקת בפיתוח מערכות לניתוח מידע בטכנולוגיית בינה מלאכותית ובתחום הסייבר. "כמי שעמד בראש ארגון המנהל כמויות אדירות של מידע מסוגים שונים אני מבין שבעולם הסייבר האתגרים המודיעיניים השתנו", אמר גנץ

ג'וב חדש. גנץ (ארכיון) (חדשות 2)

הג'וב החדש של הרמטכ"ל לשעבר: שבעה חודשים לאחר שפרש מצה"ל התמנה רא"ל (מיל') בני גנץ לתפקיד יו"ר חברת "המימד החמישי" העוסקת בפיתוח מערכות לניתוח מידע בטכנולוגיית בינה מלאכותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם ההכרזה על מינויו לתפקיד, הדגיש גנץ את תרומתה של החברה בפריצות הדרך המשמעותיות שנעשו בתחום הבינה המלאכותית המתקדמת. "המימד החמישי פיתחה מערכות ייחודיות ביותר לניתוח מידע בכמויות אדירות ובזמן אמת, תוך שימוש בטכנולוגיית בינה מלאכותית מתקדמת", אמר גנץ. "כמי שעמד בראש ארגון המנהל כמויות אדירות של מידע מסוגים שונים, אני מבין שבעולם הסייבר האתגרים המודיעיניים השתנו. עברנו מעידן של איסוף לעידן של היתוך ועיבוד נתונים".

"המימד החמישי" (Fifth Dimension) הוקמה בשנת 2014 על ידי גיא כספי, המשמש מאז כמנכ"ל החברה, ודורון כהן המשמש כמשנה ליו"ר הדירקטוריון. בחברה מועסקים עשרות עובדים, רובם מתמטיקאים בכירים.

החברה חושפת את הערך הרב הגלום בכמויות עצומות של מידע. הפעולה מתבצעת מכל מקור איסוף מסוגים ומפורמטים שונים באמצעות יישום – לראשונה בטכנולוגיית בינה מלאכותית המכונה "Deep Learning" המאפשרת חיזוי אוטומטי בזמן אמת.