סערת מינוי הירש: היום - דיון מכריע

היועמ"ש יקיים דיון עם צוות הבדיקה, שבסיומו ניתן יהיה לקבוע כמה זמן אמורה להימשך הבדיקה בעניינו של המפכ"ל המיועד. בסביבת השר לביטחון פנים ארדן מבהירים: לא עסק בשום אפשרות אחרת זולת קידום החלטתו למנות את הירש לתפקיד המפכ"ל

סערת הירש: מחר - דיון מכריע (עמוד הפייסבוק של גל הירש)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יקיים היום (ראשון) דיון משמעותי עם צוות הבדיקה שמינה, שבסיומו ניתן יהיה לקבוע כמה זמן אמורה להימשך הבדיקה בעניינו של גל הירש. במשרד המשפטים אומרים שייתכן שבתום הדיון הזה ארדן יוכל להחליט אם הוא ממשיך לקדם את מינויו של הירש או שהוא יוצא לדרך חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול שב לארץ מביקור בזק של יממה בגיאורגיה צוות מצומצם בראשות פרקליטת מיסוי וכלכלה שנפגש עם בכירי הפרקליטות בגיאורגיה וקיבל מהם הבהרות וחומרים על הבקשות שהעביר לישראל בחיקורי דין בכמה חברות ששמו של הירש נקשר בהן.

בפרקליטות מבהירים שאין שום בקשה לקיים חיקור דין להירש עצמו. בסביבתו של ארדן מבהירים היום שעד לרגע זה הוא לא דיבר ולא נפגש עם אף מועמד אחר ואף לא עסק בשום אפשרות אחרת זולת קידום החלטתו למנות את הירש לתפקיד המפכ"ל.

בינתיים, ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו החליט שבמצב שנותר אין עוד מה להמתין ולפיכך הוא מפשיר את המינויים והעלאות הדרגה גם בצמרת המשטרה. כבר בימים הקרובים מתכוון ניצב סאו להביא לאישור השדר לביטחון הפנים שורה של מינויים והעלאות בדרגה של קצינים בכירים גם בדרגות תת-ניצב וניצב-משנה.

בין המינויים החדשים: מפקד חדש לימ"מ, מפקד חדש למחלקת החבלה ומינויים בכירים שיידרשו במשטרת ירושלים בעקבות ההמלצות להדחות של הוועדה שבדקה את אירועי מצעד הגאווה.

דוברת המשטרה במטה ארצי אומרת הערב בתגובה: "הליכי מיון ושיבוץ בארגון נעשים באופן סדור ומעמיק ולא בכלי התקשורת".